X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kondycja męskości w Polsce wymaga tego, by się nią zaopiekować"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 17:41
- Zajmowanie się męskością ma znacznie krótszą historię, niż badania dotyczące kobiet. Ale organizacji i ruchów, które zajmują się męskimi sprawami pojawia się coraz więcej - mówi psycholog dr Joanna Roszak.
Audio
  • "Mężczyzna też człowiek" i męskie organizacje
Męskie stowarzyszenia i grupy wsparcia nie są w kontrze do organizacji dla kobiet
Męskie stowarzyszenia i grupy wsparcia nie są w kontrze do organizacji dla kobietFoto: Glow Images/East News

- Mężczyźni nigdy pomocy nie potrzebowali i wciąż usiłują nie zauważyć, że gmach świata, jaki znają, powoli zaczyna się kruszyć. Na szczęście jest coraz więcej miejsc, do których mogą się udać, porozmawiać o swoich problemach - podkreśla w Trójcepsycholog dr Joanna Roszak (SWPS).

Jak zbadały socjolożki z Uniwersytetu Jagiellońskiego Katarzyna Wojnicka i Justyna Struzik, najwięcej wśród tych organizacji jest stowarzyszeń, które wspierają ojców w walce o prawo do wychowywania dziecka po rozstaniu z partnerką. Kilka innych wspiera panów w rozwoju osobistym.

- Zaczynamy się zrzeszać, bo kondycja męskości w Polsce wymaga tego, by się nią zaopiekowć. Chcemy budować pozytywny wizerunek, nowy etos męskości w Polsce. I nie chodzi tu o stawianie się w kontrze do kobiet, ale wspólne budowanie społeczeństwa, w który wychowują się zdrowsze dzieci i po prostu lepiej się żyje - wyjaśnia psychoterapeuta Jacek Masłowski w audycji "Mężczyzna też człowiek".

Co to oznacza w praktyce? Jak dorośli mężczyźni mogą pomóc w wychowaniu chłopców? O co o jakości męskich i żeńskich genów sądzi redaktor naczelny "Newsweek Polska" Tomasz Lis? Posłuchaj całej audycji, w której wypowiadała się także socjolożka prof. Małgorzata Fuszara.

Prowadząca audycję Agnieszka Stępień zaprasza wszystkich słuchaczy do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Pisać można na adres mezczyzna@polskieradio.pl.


"Mężczyzna też człowiek" na antenie Trójki w każdy czwartek o godzinie 16.35. Zapraszamy!

Czytaj także

Mężczyźni, którzy uciekali przed kobietami

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 07:00
Tajna piwnica gdzieś w centrum handlowym. Azyl czterech panów. Dwójka zaprasza na intrygujące słuchowisko komediowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O co dziś chodzi z tą męskością?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 17:33
- Kiedyś wzorzec idealnej męskości był jasno określony. Nikt go nie atakował. W tym sensie było łatwiej, bo w ogóle nie było dyskusji. Teraz nie jest łatwo, ponieważ nie ma jednej odpowiedzi jak być idealnym mężczyzną, a to może być źródłem frustracji - mówi dr Joanna Roszak, psycholożka z SWPS.
rozwiń zwiń