X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"One. Kobiety, które kochały pisarzy" - książka o żonach niepokornych

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2014 14:30
Poświęciły się dla mężów, podporządkowały swoje życie ich talentowi, karmiły i pocieszały. A może to nasze błędne wyobrażenie o żonach wielkich twórców?
Audio
  • "One. Kobiety, które kochały pisarzy" - książka o żonach niepokornych (Do południa/Trójka)
Jedną z bohaterek książki jest Anna Iwaszkiewiczowa (na zdjęciu z 1924 r. jest z córką)
Jedną z bohaterek książki jest Anna Iwaszkiewiczowa (na zdjęciu z 1924 r. jest z córką)Foto: Wikipedia/ domena publiczna

/

Bohaterki nowej książki Radosława Romaniuka "One. Kobiety, które kochały pisarzy" różni niemal wszystko - czas i miejsce urodzenia, status społeczny i osobowość. Łączy - życiowa rola: żona wielkiego pisarza.

Anna Iwaszkiewiczowa, Zofia Tołstojowa, Maria Kasprowiczowa i Nadieżda Mandelsztam spędziły życie w cieniu sławnych mężczyzn, ale były kimś więcej niż strażniczkami rodzinnego ogniska. To indywidualistki, silne osobowości godne swoich znanych partnerów.

Autor zwraca uwagę, że wszystkie fabuły napisało życie i to jest rzecz absolutnie bezcenna i fascynująca. - Nie ma pisarza, który ułożyłby tak skomplikowaną opowieść jak historia relacji Lwa Tołstoja i Zofii Tołstojowej. To jest po prostu niemożliwe - uważa Radosław Romaniuk.

***

Tytuł audycji: Do południa
Prowadził: Michał Nogaś
Gość: Radosław Romaniuk (autor książki "One. Kobiety, które kochały pisarzy")
Data emisji: 16.12.2014
Godzina emisji: 10.15

(mat. prasowe Wilk&Król Oficyny Wydawniczej, fbi, ei)


Czytaj także

Johnny Cash o sobie. "Ta autobiografia może zaskoczyć fanów"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 13:33
Jak podkreśla dziennikarz muzyczny Jan Chojnacki, Johnny Cash był jednym z nielicznych artystów, którzy potrafili połączyć bunt z kulturą muzyczną, czego - jego zdaniem - nie umieli osiągnąć punkowcy. - W muzyce zbuntowanych końca lat 70. i początku lat 80. jest sam bunt. Natomiast w muzyce Casha jest i bunt, i kultura muzyczna - uważa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zamek" Franza Kafki jako komiks. Obraz wygrywa ze słowem

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 14:18
Na festiwalu Literacki Sopot odbyła się premiera polskiej edycji komiksu "Zamek", powstałego na podstawie powieści Franza Kafki. Adaptacji dokonał David Zane Mairowitz, a warstwą graficzną zajął się Jaromir 99. O "Zamku" mówił Michał Nogaś w audycji "Fest Program".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Benefis Olgi Tokarczuk. "Skończyłam pisać, zaczynam żyć"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 21:30
- Moi przyjaciele odetchną. Ostatnio nieustannie opowiadałam im o Franku (bohaterze "Ksiąg Jakubowych"), teraz wszystko już napisałam, oddzieliło się to ode mnie - mówiła pisarka. W studiu im. Agnieszki Osieckiej odbył się benefis Olgi Tokarczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z najwyższej półki": o "Drachu", który wszystko widzi i wie

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2014 17:00
To przedostatnia w tym roku audycja, a w niej - ostatnie nowości. Najważniejsze miejsce zajęła powieść Szczepana Twardocha.
rozwiń zwiń