Koncerty z całego świata na balkonie - balconytv

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 15:30
To lepsze niż podróż za jeden uśmiech.
Audio
  • Fenomen telewizji balkonowej (Pokolenie Y/Trójka)
Koncerty z całego świata na balkonie - balconytv
Foto: Glow Images/East News

Młode zespoły nagrywają wyjątkowe koncerty na balkonach całego świata. Jak wyjaśnia Magda Mojska, balconytv Warsaw, dzięki tej inicjatywie można poznać muzykę z najdalszych zakątków globu, ale też zobaczyć kawałek miasta. - To takie okno na świat. Zarejestrowany utwór jest montowany i trafia na naszą stonę, youtube lub facebook. Wszystkie materiały wyglądają podobnie. Jest wywiad i piosenka, to umożliwia nam poznanie nowego zespołu - mówi. Filmiki pojawiają się w sieci cyklicznie, w warszawskiej balconytv - co tydzień.

Realizacja nagrania zajmuje ekipie kilkanaście godzin tygodniowo. Nie jest to jeszcze zajęcie dochodowe, ale... - Robimy to dla satysfakcji. Jednak mamy nadzieję na sponsoring, dzięki któremu moglibyśmy ulepszać naszą pracę technicznie albo promować ją lepiej. Chcielibyśmy, żeby w przyszłości balcontv była ważnym elementem tego, co się w Warszawie dzieje - mówi Magda Mojska.

Na balkonach prezentują się przede wszystkim młode, nieznane zespoły. - Każdy balkon ma swój klimat, więc każdy znajdzie coś dla siebie - komentuje Mojska.

W Poznaniu na balkonie zagrały "Muchy".

w Dublinie "Mumford and sons", współtwórcy muzyki do filmu animowanego "Merida Waleczna",

w balcony tv Auckland koncertowała Kimbra.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Zobacz więcej na temat: internet MUZYKA

Czytaj także

Nie mają komputera, a są gwiazdami w internecie

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 12:23
Brat i siostra, Walera i Zoja z białoruskiej wsi mają tysiące fanów dzięki niezwykłym pieśniom, które sami piszą i komponują. Są emerytami i na starość zamieszkali razem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie narzekaj, działaj!

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 21:04
Po lizbońskim wydaniu "Radiowego Domu Kultury" pozostało nam w głowie zdanie o kulturze w czasach kryzysu. A właściwie jej braku... Postanowiliśmy postawić dzisiaj na crowdfunding! Zapraszamy po godzinie 13.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokolenie Y" - bycie offline jak wykluczenie?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 13:05
- Strach przed odcięciem internetu (FOMO) to problem z akceptacją braku kontroli, bo odcięcie od informacji powoduje, że nie wiemy, co się dzieje, co robią nasi znajomi - mówi psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń