Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 11:18
- Nagradzać osoby zupełnie nieznane jest o wiele trudniej niż takie, które mają dorobek i ktoś już wcześniej je docenił - mówiła dyrektor Magda Jethon o startującym po raz 4. konkursie Talenty Trójki.
Audio
  • Magda Jethon o Talentach Trójki - "Do południa" 12.03.2013
  • Rozmowa z laureatami Talentów Trójki 2011/2012 - "Do południa" 12.03.2013
Stefan Kornacki odbiera nagrodę od Magdy Jethon w kategorii Sztuki Wizualne. W tle przewodniczący jury Leon Tarasewicz, 26.06.2013
Stefan Kornacki odbiera nagrodę od Magdy Jethon w kategorii Sztuki Wizualne. W tle przewodniczący jury Leon Tarasewicz, 26.06.2013Foto: Fot.: Przemysław Goławski

Startuje 4. edycja konkursu Talenty Trójki. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

Magda Jethon, dyrektor Trójki, mówiła w audycji "Do południa", że celem konkursu jest pomoc młodym artystom na początku ich kariery. - Nie wiedziałam, czy to się nam uda, dlatego, że nagradzać osoby zupełnie nieznane jest o wiele trudniej niż takie, które mają dorobek i ktoś już je wcześniej docenił - powiedziała.

Okazało się, że jury Talentów potrafiło dokonać trafnych wyborów. - Właściwie wszyscy przez nas nagrodzeni dostawali dalsze wyróżnienia, nagrody. Na przykład Krzysztof Garbaczewski, który dostał w pierwszej edycji, w 2010 roku, nagrodę w kategorii Teatr, zaraz potem otrzymał Paszport Polityki.  Michał Marczak, laureat Talentu Trójki w kategorii Film w 2011 roku, odnosi duże sukcesy - stwierdziła dyrektor Trójki.

W zeszłym roku po raz pierwszy przyznano także nagrodę za całokształt - Diament Trójki. Otrzymała go Krystyna Janda. - Bardzo się cieszyliśmy, że znalazła czas i przyszła do nas. To dla nas też był zaszczyt, że mogliśmy uhonorować tak fantastyczną artystkę - mówiła Magda Jethon. W tym roku Diament Trójki także zostanie przyznawany.

Dyrektor Trójki powiedziała, że konkurs się rozwija. - Już drugi rok z rzędu będziemy dawać naprawdę poważne nagrody finansowe. Już nie jest to tylko ogłoszenie, promowanie na antenie, ale również jest to poważny zastrzyk finansowy dla laureata - podkreślała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z dyrektor Trójki Magdą Jethon oraz laureatami Talentów Trójki 2011/2012: Eweliną Marciniak, Piotrem Złotorowiczem i Stefanem Kornackim.

Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty.
Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Borowiecka.

Czytaj także

Dokument pozwala poznawać świat

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 12:22
- Lubię tematy, które zabierają mnie w miejsca, w jakich normalnie nigdy nie mógłbym być - twierdzi zeszłoroczny laureat trójkowej nagrody Michał Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talent Trójki wspiera innych

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 13:45
- Czuję, że dużo dostałam od świata i ludzi, którzy mnie otaczają, więc teraz powinnam dać coś od siebie - mówi Karina Marusińska, laureatka ubiegłorocznych "Talentów Trójki" w kategorii Sztuki Wizualne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukcesy Talentów Trójki

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 12:49
- W niecały rok po otrzymaniu nagrody Talenty Trójki 2010 w kategorii Teatr Krzysztof Garbaczewski został laureatem Paszportu Polityki - zauważa Barbara Marcinik. Nie tylko jego kariera rozwinęła się po zdobyciu Trójkowej nagrody.
rozwiń zwiń