Laureat Talentów Trójki: nagroda dała mi pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 15:50
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Talenty Trójki". O tym co nagroda zmieniła w jego życiu opowiada w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki, laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne.
Audio
  • Stefan Kornacki opowiada co nagroda zmieniła w jego życiu (Wykrywacz Talentów/Trójka)
Zwycięzca w kategorii Sztuki Wizualne Stefan Kornacki, prowadzący galę Agnieszka Szydłowska i Mateusz Damięcki oraz przewodniczący jury Leon Tarasewicz.
Zwycięzca w kategorii Sztuki Wizualne Stefan Kornacki, prowadzący galę Agnieszka Szydłowska i Mateusz Damięcki oraz przewodniczący jury Leon Tarasewicz. Foto: Fot.: Przemysław Goławski

- Stefan Kornacki to artysta niepokorny i nieprzewidywalny. Dlatego od razu zwrócił na siebie uwagę jury - wspomina Agnieszka Obszańska.

- Nagroda wpadła mi w ręce w idealnym momencie, kiedy od pół roku realizowałem projekt "Ustawka". Wykorzystywałem w  nim napisy z budynków "ELANA" i "APATOR", największych toruńskich fabryk. To jednocześnie nazwy klubów: piłkarskiego i żużlowego (choć ten obecnie nazywa się K.S. Toruń Unibax S.A.).  W projekcie bardzo ważny był aspekt społeczny, kibicowski - opowiada Stefan Kornacki. "Ustawka" była pokazana w Kijowie podczas Euro 2012.

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

Artysta podkreśla, że takie wyjątkowe nagrody jak ta Trójkowa są ważne, bo pokazują, że działanie ma sens. - Jak się dużo tworzy, to trudno z dystansu spojrzeć na to, co się robi. Nagrody pokazują, że ma to wszystko sens. To wielki kop - ocenia grafik, autor instalacji i poeta.

Wśród projektów, które udało mu się zorganizować w zeszłym roku jest także wystawa w CSW poświęcona trzem pokoleniom kibiców Apatora. - Okazało się, że toruńskiemu CSW-u nigdy wcześniej nie udało się przyciągnąć tylu widzów na jedną wystawę - mówi Stefan Kornacki.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Co artysta planuje w tym roku? - Realizuję w Portugalii większą wystawę ukazującą mój punkt widzenia kryzysu. Liczę, że uda mi się na nią sprowadzić ciekawych artystów. Łączenie twórców jest teraz dla mnie bardzo interesujące, bo samemu nie zawsze można wiele zdziałać. To wystawa, którą przygotowują w Lizbonie. Powstaje także projekt we współpracy z Justyną Chowaniak, jest on oparty na moim performansie. Rozwinęliśmy temat poświęcony poezji i subkulturze kierowców - opowiada rozmówca Agnieszki Obszańskiej.

Zgłoszenia do czwartej edycji Talentów Trójki przyjmujemy do 30 kwietnia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali 20 czerwca.

Konkursowi towarzyszy cykl audycji "Wykrywacz Talentów" (wtorek, 11.35), w którym opowiemy o dokonaniach naszych dotychczasowych laureatów i finalistów.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki

Czytaj także

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 10:00
Program 3 Polskiego Radia nie od dziś stawia na młodych artystów. Konkurs Talenty Trójki stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Uwaga, młodzi zdolni!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 19:15
Rozpoczynamy IV edycję konkursu Talenty Trójki. Nagrody przyznajemy w trzech kategoriach: teatr, film i sztuki wizualne. Wśród naszych dotychczasowych laureatów są: Małgorzata Szymankiewicz, Karina Marusińska, Krzysztof Garbaczewski, Kuba Czekaj, Marcin Hycnar i Michał Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 11:18
- Nagradzać osoby zupełnie nieznane jest o wiele trudniej niż takie, które mają dorobek i ktoś już wcześniej je docenił - mówiła dyrektor Magda Jethon o startującym po raz 4. konkursie Talenty Trójki.
rozwiń zwiń