Talenty Trójki: Piotr Złotorowicz rok po sukcesie

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2013 13:09
Laureat Talentów Trójki w kategorii Film przygotowuje się do pracy nad dziełem pełnometrażowym. – Miałem wielkie szczęście, dostałem scenariusz od producenta, który jest zainteresowany tym obrazem – mówi Piotr Złotorowicz w "Wykrywaczu Talentów".
Audio
  • Piotr Złotorowicz opowiada o swojej działalności artystycznej w rok po zdobyciu nagrody Talenty Trójki (Wykrywacz Talentów/Trójka)
Piotr Złotorowicz, laureat w kategorii Film. W tle nominowany w tej kategorii Cyprian Piwowarski oraz prowadzący galę Agnieszka Szydłowska i Mateusz Damięcki.
Piotr Złotorowicz, laureat w kategorii Film. W tle nominowany w tej kategorii Cyprian Piwowarski oraz prowadzący galę Agnieszka Szydłowska i Mateusz Damięcki.Foto: Fot.: Przemysław Goławski

Ruszyła kolejna edycja konkursu "Talenty Trójki".  O tym co nagroda zmieniła w jego życiu opowiadał w zeszłotygodniowym "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki, laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne >>>

Bohaterem kolejnej audycji był Piotr Złotorowicz. Jury Talentów Trójki doceniło w 2012 roku jego film "Smolarze”. Ten dokumentalny debiut został nagrodzony także na festiwalach m.in. w Paryżu, Dijon, Berlinie, Petersburgu, Edynburgu, Filadelfii, Londynie, Madrycie.

Co się u niego działo przez ostatni rok sprawdzała Katarzyna Borowiecka. – Zacząłem wreszcie robić dyplom – opowiada laureat Talentów Trójki. W jego dyplomowej pracy zatytułowanej "Ziemia” w jednej z głównych ról wystąpi Mirosław Baka.

– To film zupełnie inny niż moje dotychczasowe. W czasie szkoły byłem zawsze określony,  jeśli chodzi o formę i treść. Tworzyłem dramaty psychologiczne, dość szorstkie w odbiorze. Tym razem opowiadam historię toksycznego związku syna i ojca, ale opakowuję to w zupełnie inną formę. W tym scenariuszu, w filmie dzieją się cuda. Opowiedziane jest to zupełnie inną poetyką – opowiada Piotr Złotorowicz.

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

Dyplom ma być gotowy w czerwcu. – Nigdy nie nastawiam się na nic. Na razie to, co słyszę jest wyjątkowo pozytywne, co mnie martwi. Nigdy dotąd nie byłem chwalony za film na etapie pracy, a tutaj czuję, że jest za dużo klepania po plecach. Nie chciałbym się zatrzymać, tylko iść dalej  – deklaruje filmowiec.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Ale minione 12 miesięcy to nie tylko praca nad dyplomem. – Robiłem mniejsze rzeczy: napisałem scenariusz do gry komputerowej, pracowałem jako drugi, trzeci reżyser. To taka warsztatowa część pracy. Nie można wyjść z wprawy. Jeśli nie można robić czegoś całkowicie swojego, to robi się coś, żeby utrzymać się w formie – mówi laureat Talentów Trójki. Jak dodaje praca dla kogoś innego to też odpoczynek.

Zgłoszenia do czwartej edycji Talentów Trójki przyjmujemy do 30 kwietnia. Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali 20 czerwca.

Konkursowi towarzyszy cykl audycji "Wykrywacz Talentów" (wtorek, 11.35), w którym opowiadamy o dokonaniach naszych dotychczasowych laureatów i finalistów.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki

Czytaj także

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 10:00
Program 3 Polskiego Radia nie od dziś stawia na młodych artystów. Konkurs Talenty Trójki stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Uwaga, młodzi zdolni!

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 19:15
Rozpoczynamy IV edycję konkursu Talenty Trójki. Nagrody przyznajemy w trzech kategoriach: teatr, film i sztuki wizualne. Wśród naszych dotychczasowych laureatów są: Małgorzata Szymankiewicz, Karina Marusińska, Krzysztof Garbaczewski, Kuba Czekaj, Marcin Hycnar i Michał Marczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 11:18
- Nagradzać osoby zupełnie nieznane jest o wiele trudniej niż takie, które mają dorobek i ktoś już wcześniej je docenił - mówiła dyrektor Magda Jethon o startującym po raz 4. konkursie Talenty Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureat Talentów Trójki: nagroda dała mi pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2013 15:50
Ruszyła kolejna edycja konkursu "Talenty Trójki". O tym co nagroda zmieniła w jego życiu opowiada w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki, laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne.
rozwiń zwiń