X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talenty Trójki: Agata Wawryniuk i jej komiksowy świat

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2013 17:22
Scenografka i rysowniczka Agata Wawryniuk znalazła się w finałowej trójce artystów wybranych w kategorii Sztuki wizualne. Jak mówi sama o sobie, tworzy raczej powieści, niż typowe komiksy.
Audio
  • Agnieszka Obszańska przedstawia dorobek artystyczny Agaty Wawryniuk, finalistki tegorocznych Talentów Trójki (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
Fragment okładki komiksu Rozmówki polsko - angielskie
Fragment okładki komiksu "Rozmówki polsko - angielskie" Foto: mat. prom. Wydawnictwo "Kultura gniewu"

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

W tej ostatniej kategorii do finału zakwalifikowana została scenografka i rysowniczka Agata Wawryniuk, a także Krzysztof Maniak i Dominik Ritszel.

Agata Wawryniuk 2 lata temu ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu z dyplomem z projektowania graficznego i grafiki intermedialnej. Pasjonuje się różnymi wizualnymi formami opowiadania. Od prób maksymalnie zwięzłej wypowiedzi w plakacie, przeszła przez rozbudowane kolażowe ilustracje, krótkie komiksy do ponad stustronicowej powieści graficznej.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy>>>

- Najbardziej kocham tworzenie komiksów, chociaż nie wiem czy komiks jest dobrym słowem, bo to są raczej powieści. Można je wziąć do łóżka i poczytać wieczorem, jak książkę – mówiła w Trójce artystka.

Agata Wawryniuk tłumaczyła też, że wbrew pozorom, komiks nie powstaje szybko. - Praca trwa bardzo długo, bo najpierw powstaje scenariusz, a potem na tej podstawie rysuje się kolejne kadry i projektuje plansze. Komiks ma też wiele własnych kodów, którymi się posługuje, do tego cały czas się rozwija – powiedziała rysowniczka.

Jej debiutancki album komiksowy “Rozmówki polsko-angielskie” został bardzo dobrze przyjęty i doceniony w świecie komiksu. Oprócz tworzenia komiksów aktywnie działa dla ich promocji w Polsce.

Zapraszamy do wysłuchania materiału, który przygotowała Agnieszka Obszańska. W nim więcej informacji o Agacie Wawryniuk i sztuce tworzenia komiksów.

Zobacz więcej na temat: komiks Talenty Trójki

Czytaj także

Bartłomiej Topa w filmie finalisty "Talentów Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 17:58
"Kebab i Horoskop" jest to debiutem reżyserskim Grzegorza Jaroszuka. Film opowiada historię dwóch specjalistów od marketingu, którzy starają się pomóc szefowi sklepu z dywanami sprzedać ich jak najwięcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Diament Trójki dla Janusza Głowackiego!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 14:21
W 2012 roku po raz pierwszy wręczona została nagroda specjalna Talentów Trójki - Diament Trójki. Po raz pierwszy otrzymała ją jedna z najznakomitszych polskich aktorek - Krystyna Janda. W tym roku przyznamy ją pisarzowi Januszowi Głowackiemu.
rozwiń zwiń