X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Talenty Trójki: Aleksandra Terpińska o fascynacji człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 09:30
- Interesują mnie historie, które wydarzają się między ludźmi. Człowiek jest dla mnie inspiracją na każdym etapie pracy, dużo czerpię ze spotkań z innymi. Uwielbiam film m.in. dlatego, że jest to praca zbiorowa, na każdym jej etapie można spotkać niezwykłych ludzi - podkreśla Aleksandra Terpińska.
Audio
  • Talenty Trójki: Aleksandra Terpińska o fascynacji człowiekiem (Trójkowo, filmowo)
Fragment plakatu do filmu Aleksandry Terpińskiej Święto zmarłych
Fragment plakatu do filmu Aleksandry Terpińskiej "Święto zmarłych"Foto: mat.prasowe

Uwagę jury zwrócił jej film "Święto zmarłych" zrealizowany na trzecim roku studiów. W dniu swoich 18. urodzin, bohaterka - Lena próbuje odnaleźć więź ze swoją rodziną. To również Święto Zmarłych, gdy razem z babcią i bratem odwiedza grób mamy. - Lena postanawia odnaleźć ojca, którego nigdy nie poznała. Ten ją odrzuca, ale to trudne wydarzenie prowadzi do zrozumienia, że dom, rodzinę można zbudować także z bratem czy babcią - mówi gość Ryszarda Jaźwińskiego.

Jak dodaje informacja o znalezieniu się w gronie finalistów talentów Trójki zastała ją w Cannes, gdzie zbierała fundusze na realizację projektu "Czeski łabędź". To dokument opowiadający o czeskich emerytkach z niewielkiej miejscowości, które postanawiają założyć grupę taneczną, w której repertuarze będzie m.in. "Jezioro łabędzie".

Miłość do kina, którą zainicjował m.in. Tarantino swoimi pierwszymi filmami początkowo musiała ustąpić potrzebom pragmatycznym. Aleksandra Terpińska skończyła najpierw psychologię. - Dyplom zrobiłam z mieszczańskiej potrzeby zrobienia solidnych, konkretnych studiów - mówi, jednocześnie dodając, że na reżyserię nie można pójść zbyt wcześnie. - Trzeba mieć już jakieś doświadczenia, mieć o czym opowiadać - ocenia artystka, która mimo młodego wieku może się poszczycić współpracą z Marcinem Krzyształowiczem, Wojtkiem Smarzowskim czy Małgośką Szumowską.

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

W kategorii film do finału zakwalifikowano oprócz Aleksandry Terpińskiej, Grzegorza Zaricznego i Katarzynę Wilk.

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Sylwetki finalistów prezentujemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury" , "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR.
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki – nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki .

Zobacz więcej na temat: FILM Talenty Trójki

Czytaj także

Bartłomiej Topa w filmie finalisty "Talentów Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 17:58
"Kebab i Horoskop" jest to debiutem reżyserskim Grzegorza Jaroszuka. Film opowiada historię dwóch specjalistów od marketingu, którzy starają się pomóc szefowi sklepu z dywanami sprzedać ich jak najwięcej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znamy finalistów Talentów Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 11:02
Przez trzy tygodnie będziemy prezentować sylwetki finalistów Talentów Trójki, a 20 czerwca spotykamy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej na uroczystej gali, podczas której poznamy laureatów konkursu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Krzysztof Maniak, balansujący między mediami

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2013 19:40
- Często zadaję sobie pytanie, jak dużo jest w moich działaniach performancu, a ile kreacji, którą dopiero później dopowiadam nawet w postprodukcji - opowiadał Krzysztof Maniak, jeden z finalistów Talentów Trójki w kategorii sztuki wizualne.
rozwiń zwiń