Talenty Trójki: Paweł Świątek, reżyser teatru idei

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 17:00
Paweł Świątek, reżyser, urodzony w 1989 roku, student V roku reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. - Niesamowita kariera głównie za sprawą jednoaktówek Becketta, które zrealizował w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Proponuje rodzaj teatru idei, teatru filozoficznego - mówił przewodniczący jury Paweł Sztarbowski.
Audio
  • Barbara Marcinik i Paweł Sztarbowski przedstawiają Pawła Świątka - finalistę Talentów Trójki (Magazyn Bardzo Kulturalny/ Trójka)
Mitologie w reż. Pawła Świątka w Teatrze Polskim we Wrocławiu
"Mitologie" w reż. Pawła Świątka w Teatrze Polskim we WrocławiuFoto: www.teatrpolski.wroc.pl

Nad gronem jury teatralnego czuwała Baszka Marcinik, a obradowali: reżyserka Ewelina Marciniak - laureatka Talentów Trójki 2012, aktor Rafał Królikowski oraz członkowie-seniorzy: Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru Syrena w Warszawie i Paweł Sztarbowski, wicedyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy, stały przewodniczący jury.

Paweł Świątek to reżyser urodzony w 1989 roku, student V roku reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Znany z realizacji w Starym Teatrze w Krakowie "Pawia Królowej", ale także z - "Mitologii" w Teatrze Polskim we Wrocławiu oraz z prac w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu.

- Razem z Teatrem Starym i aktorką Małgorzatą Gałkowską przygotowaliśmy jedną z części pokazów podczas festiwalu Mitos 21 - opowiadał reżyser o swoim pobycie w Berlinie na festiwalu, który wędruje po Europie.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy >>>

Jednocześnie finalista Talentów Trójki pracuje intensywnie w Wałbrzychu. - Przygotowujemy spektakl na podstawie tekstu Terry’ego Pratchetta. Spektakl będzie dotyczył współczesnej edukacji, tego czy ona jest nam potrzebna, czy nie. Będzie trochę baśniowo, trochę prowokacyjnie - zapowiedział gość "Magazynu Bardzo Kulturalnego".

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

Sylwetki finalistów prezentujemy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury", "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".
Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR.
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki – nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki.

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki TEATR

Czytaj także

"Wiele moich przedstawień powstało dzięki Talentom Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 10:30
- Myślę, że wszyscy laureaci Talentów Trójki mówią to samo: że jesteśmy zupełnie inaczej przyjmowani, telefony zaczynają do nas naprawdę dzwonić - mówiła Ewelina Marciniak, ubiegłoroczna laureatka konkursu w kategorii Teatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Mateusz Pakuła, czyli dramatopisarz i dramaturg

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 20:32
Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST Mateusz Pakuła jest jednym z trójki finalistów Talentów Trójki 2013 w kategorii Teatr. – Fascynujące jest to, że jego teksty są nadal jeszcze w pełni nieodkryte – mówił przewodniczący jury Paweł Sztarbowski.
rozwiń zwiń