Talenty Trójki: Agnieszka Skrzypczak, aktorka odważna

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 14:44
- I to, co robię na scenie jako aktorka, i to, co robię jako piosenkarka, jest moją pasją - mówi finalistka Talentów Trójki w kategorii Teatr.
Audio
  • Barbara Marcinik i Paweł Sztarbowski przedstawiają Agnieszkę Skrzypczak - finalistkę Talentów Trójki (Magazyn Bardzo Kulturalny/ Trójka)
Agnieszka Skrzypczak zadebiutowała w reżyserowanym przez Nikołaja Koladę monodramie Marzenie Nataszy w Teatrze Jaracza w Łodzi.
Agnieszka Skrzypczak zadebiutowała w reżyserowanym przez Nikołaja Koladę monodramie "Marzenie Nataszy" w Teatrze Jaracza w Łodzi.Foto: Greg Noo-Wak /Teatr Jaracza w Łodzi

Nad gronem jury teatralnego czuwała Baszka Marcinik, a obradowali: reżyserka Ewelina Marciniak - laureatka Talentów Trójki 2012, aktor Rafał Królikowski oraz członkowie-seniorzy: Wojciech Malajkat , dyrektor Teatru Syrena w Warszawie i Paweł Sztarbowski , wicedyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy (stały przewodniczący jury).

Bezpośrednio po studiach Agnieszka Skrzypczak zadebiutowała w reżyserowanym przez Nikołaja Koladę monodramie "Marzenie Nataszy" w Teatrze Jaracza w Łodzi. - Jestem szczęśliwa z pracy, jaką podjął ze mną. Stawiał od początku na spotkanie z widzem - opowiada Agnieszka Skrzypczak. Aktorka przyznaje, że chce się uczyć, chłonie to, co do niej mówią, i na razie stawia na intuicję oraz warsztat, czekając na kolejne spotkania ze znakomitymi reżyserami.

- Myślę, że minie paręnaście lat, zanim będę w stanie wybierać to, co dla mnie najlepsze, co będzie kształtowało mnie dalej. Na razie dzieje się to pewnie podświadomie - wyjaśnia gość "Magazynu Bardzo Kulturalnego".

Paweł Sztarbowski podkreśla, że po obejrzeniu "Marzenia Nataszy" zdał sobie sprawę, iż rzadko się zdarza, by bardzo młoda aktorka miała aż tak różnorodną paletę środków aktorskich i potrafiła wcielać się bardzo wiarygodnie w skrajnie różne postaci. - To, co jest dla mnie szczególnie niezwykłe, to wielka odwaga, z jaką pani Agnieszka potrafi zaistnieć na scenie - mówi przewodniczący jury.

Tu znajdziesz więcej informacji o Talentach Trójki >>>

Konkurs Talenty Trójki, organizowany przez Trójkę, stanowi realną pomoc dla debiutantów na początku ich drogi artystycznej. Biorą w nim udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy: studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody (w wysokości 10 000 zł) przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki wizualne.

Sylwetki finalistów prezentowaliśmy przez trzy kolejne weekendy (1 i 2 czerwca, 8 i 9 czerwca, 15 i 16 czerwca) w audycjach "Radiowy Dom Kultury" , "Magazyn Bardzo Kulturalny" i "Trójkowo, filmowo".

Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbędą się 20 czerwca w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Galę poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpi zespół UL/KR .
W tym roku po raz drugi wręczony zostanie także Diament Trójki - nagroda za całokształt. W tym roku otrzyma ją Janusz Głowacki .

Zobacz więcej na temat: Talenty Trójki TEATR

Czytaj także

"Wiele moich przedstawień powstało dzięki Talentom Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 10:30
- Myślę, że wszyscy laureaci Talentów Trójki mówią to samo: że jesteśmy zupełnie inaczej przyjmowani, telefony zaczynają do nas naprawdę dzwonić - mówiła Ewelina Marciniak, ubiegłoroczna laureatka konkursu w kategorii Teatr.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Mateusz Pakuła, czyli dramatopisarz i dramaturg

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2013 20:32
Absolwent Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST Mateusz Pakuła jest jednym z trójki finalistów Talentów Trójki 2013 w kategorii Teatr. – Fascynujące jest to, że jego teksty są nadal jeszcze w pełni nieodkryte – mówił przewodniczący jury Paweł Sztarbowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki: Paweł Świątek, reżyser teatru idei

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 17:00
Paweł Świątek, reżyser, urodzony w 1989 roku, student V roku reżyserii na Wydziale Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. - Niesamowita kariera głównie za sprawą jednoaktówek Becketta, które zrealizował w Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu. Proponuje rodzaj teatru idei, teatru filozoficznego - mówił przewodniczący jury Paweł Sztarbowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po 10 latach William Szekspir wraca do Dynowa

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 13:21
Grupa artystów z różnych stron Polski i świata przyjedzie do Dynowa, by wspólnie z mieszkańcami miasteczka przez miesiąc przygotowywać wielki spektakl plenerowy "Sen nocy letniej”.
rozwiń zwiń