"Orzeł może" - wyjątkowy koncert w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2013 15:59
W ramach akcji "Orzeł może" 2 maja w Krakowie odbędzie się specjalny koncert "Gwiazdy nad Małym Rynkiem”.
Mały Rynek w Krakowie
Mały Rynek w KrakowieFoto: Fot.: Wikimedia Commons, lic. CC, Allie_Caulfield
/

Podczas koncertu, który rozpocznie się 2 maja o godz. 19.30 , wystąpią: Krzysztof Piasecki oraz Jacek Wójcicki , który przeniesie słuchaczy w lata dwudzieste i trzydzieste minionego stulecia. Zabrzmią szlagiery polskiej piosenki.

Wstęp na koncert jest wolny . Bezpłatne wejściówki na miejsca siedzące można odbierać od 19 kwietnia w Śródmiejskim Ośrodku Kultury, ul. Mikołajska 2; II piętro pokój 21 (pon. - pt. w godz.: 9.00 - 19.00).

Tego samego dnia, w samo południe, nad Krakowem, Warszawą, Poznaniem i Wrocławiem zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe, acz patriotyczne wierszyki. Następnie organizatorzy w sposób szczególny będą zapraszać mieszkańców tych miast do zbierania ulotek i przynoszenia ich w wyznaczone miejsca. Dla uczestników zabawy Trójka przygotowała ponad 2000 nagród.

Wielka akcja społeczna Trójki i "Gazety Wyborczej"  "Orzeł może" ma za zadanie rozprawiać się ze stereotypem Polaka-ponuraka. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Czytaj także

"Orzeł może" – wielka akcja społeczna

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 04:00
Polak – pesymista? Czy rzeczywiście tak jesteśmy kojarzeni i tak siebie postrzegamy? Trójka i "Gazeta Wyborcza" będą rozprawiać się ze stereotypem Polaka-ponuraka. Od 2 maja rusza wielka akcja społeczna "Orzeł może", nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję "Orzeł może" wspierają:
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Orzeł może" - zacznijmy się uśmiechać

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 09:20
- Chcemy pokazać, że w nas Polakach jest potencjał, że potrafimy robić rzeczy fantastyczne, niepowtarzalne i możemy być z nich dumni. Chcemy mówić też o tym, że optymizmu i uśmiechu można się nauczyć - mówi Magda Jethon, dyrektor Trójki , o wielkiej akcji społecznej "Orzeł może", nad którą honorowy patronat objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Akcję "Orzeł może" wspierają:
rozwiń zwiń