Zbigniew Bródka mistrzem olimpijskim w łyżwiarskim wyścigu na 1500 m

• Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na najwyższym stopniu podium Zbigniew BródkaFoto: EPA/VINCENT JANNINK

Niebywały sukces Zbigniewa Bródki na olimpiadzie w Soczi. Panczenista jest już trzecim Polakiem, który wygrał na tych igrzyskach.

Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim podczas zimowych igrzysk w Soczi. Polak pokonał dystans 1500 metrów w minutę i 45 sekund. Drugie miejsce zajął Holender Koen Verweij (1:45.009), a trzecie Kanadyjczyk Denny Morrison (1:45.22). Jan Szymański zajął 15. miejsce (1:46.86), a Konrad Niedźwiecki - 20. (1:47.77). To trzeci medal dla Polski - i trzeci złoty ! - podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi.

Soczi 2014: Zbigniew Bródka ze złotym medalem olimpijskim!>>>

Zbigniew
Zbigniew Brodka pędzi po złoto w Soczi fot. EPA/VINCENT JANNINK

Sylwetka mistrza olimpijskiego Zbigniewa Bródki

Urodzony w Głownie pod Łodzią panczenista jest wielokrotnym mistrzem Polski, zarówno na krótkim, jak i na długim torze. Karierę rozpoczął od short tracku w klubie UKS Błyskawica Domaniewice, którego barwy reprezentuje do dziś. Łyżwiarstwo szybkie zaczął uprawiać w 2008 roku. Startował na igrzyskach olimpijskich w Vancouver, zajmując na 1500 metrów 27. miejsce.