X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piotr Tomza o pokoleniu Kolosów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 22:20
Kolosy. Od 15 lat to hasło przyciąga tych, którzy głodni są świata. To zdobywcy gór, eksploratorzy jaskiń, kapitanowie jachtów i wszelkiej maści podróżnicy, którzy zawzięcie szukają granic swoich możliwości.
Piotr Tomza o pokoleniu Kolosów
Foto: Adrian Larisz

Są wśród nich nazwiska, które na zawsze wpisały się do historii. Są tu też nazwiska ludzi szerzej nieznanych, młodych, którzy odkryli, że nie potrafią usiedzieć w miejscu i często ruszają w świat bez pieniędzy, bez pomocy, ale za to z radością i pewnością, że gdzieś tam jest coś, wartego zobaczenia. Wartego doświadczenia.

W ten weekend w Gdyni po raz piętnasty odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów zwane powszechnie Kolosami. Zapewne i tym razem impreza zgromadzi kilka tysięcy widzów - rzecz bez precedensu nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

A już w środę gościem "Do Południa" będzie autor "Pokolenia Kolosów". Piotr Tomza w swojej książce zamieścił 15 historii niezwykłych ludzi, którzy byli laureatami Kolosów. Są wśród nich m.in. grotołaz Andrzej Ciszewski, rowerzysta Marek Klonowski, żeglarz Henryk Widera czy kajakarz Aleksander Doba. Na rozmowę z Piotrem Tomzą zapraszam po 10.00.

Na audycję "Do południa" w środę (5 marca) od godz. 9 do 12 zaprasza Paweł Drozd.

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd