X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Profesor Andrzej Szczeklik bohaterem "Klubu Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 12:33
O profesorze Andrzeju Szczekliku - lekarzu, przyjacielu, intelektualiście - opowie nam dziś współautor tej książki - Jerzy Illg.
Andrzej Szczeklik
Andrzej SzczeklikFoto: PAP/ Łukasz Szostek

Kraków znał profesora Andrzeja Szczeklika już wcześniej, ale ogólnopolska sława tego lekarza i pisarza zaczęła się chyba od wydania jego książki eseistycznej zatytułowanej "Katharis. O uzdrowicielskiej mocy natury i sztuki”. Potem przyszły kolejne książki: "Kore” i "Nieśmiertelność. Prometejski sen medycyny”.

Zmarły nagle w 2012 roku profesor Szczeklik "był rzadko spotykanym typem Wielkiego Lekarza, uczonym i humanistą, zadziwiał erudycją i wiedzą z wielu dziedzin - od historii medycyny i jej najnowszych odkryć, poprzez mitologię, alchemię, astrologię, historię sztuki, po muzykologię i poezję” - jak to ujmuje Wydawca na skrzydełku wydanej właśnie niedokończonej rozmowy Jerzego Illga z Andrzejem Szczeklikiem pt. "Słuch absolutny”.

O lekarzu,  przyjacielu, intelektualiście opowie nam dziś współautor tej książki - Jerzy Illg. Zapraszamy - Sylwia Hejj i Jerzy Sosnowski.

Do słuchania audycji "Klub Trójki" zapraszamy od poniedziałku do czwartku od godziny 21.05 do 22.00.

Czytaj także

Elektryzująca biografia Mickiewicza. Skandalizujący portret wieszcza

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2014 03:00
Jak wygląda arcypolski poeta widziany niepolskimi oczami? Właśnie ukazała się nowa biografia Adama Mickiewicza, która o naszym narodowym wieszczu opowiada angielskiemu czytelnikowi. Czym różni się od dotychczasowych publikacji na temat romantyka?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Banalność zła, czyli dlaczego Niemcy wybrali samobójczą drogę

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2014 05:40
- Proces Eichmanna był najważniejszy dla Żydów, bo obudził świadomość Holokaustu, przywołał tamtą pamięć. Dla Hannah Arendt sam Eichmann nie był istotny, ważniejsza była odpowiedź na pytanie o zmaganie się z problemem horroru ludobójstwa - mówi prof. Paweł Śpiewak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bajka w obliczu wojny. Co chciała powiedzieć "mama Muminków"?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 06:00
Książki o Muminkach są nie tylko w kanonie najważniejszych lektur dla dzieci, ale również dorosłych. Tove Jansson na pomysł napisania cyklu wpadła w czasie wojny - myślała o nich jako o idylli, która kontrastowała z ówczesną rzeczywistością.
rozwiń zwiń