Premiera słuchowiska "Ojciec chrzestny". Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2014 14:51
W sobotę, 5 kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbyła się premiera słuchowiska w reżyserii Krzysztofa Czeczota - "Ojciec chrzestny". Adaptacja powieści Mario Puzo zostanie również wydana w formie audiobooka.
Janusz Gajos jako Don Corleone
Janusz Gajos jako Don CorleoneFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Z okazji premiery słuchowiska "Ojciec chrzestny” w Studiu im. A. Osieckiej odbyło się wyjątkowe spotkanie. Fragmenty słuchowiska przy akompaniamencie muzyki na żywo przeczytali: Janusz Gajos (Don Corleone), Krzysztof Banaszyk (Narrator), Miłogost Reczek (Tessio), Łukasz Simlat (Michael Corleone), Waldemar Barwiński , Zbigniew Konopka i Henryk Niebudek .
Podczas spotkania wystąpili Adam Walicki z Janem Roszkowskim (trąbka) i Dominikiem Trębskim (wiolonczela), a także pianista Bartłomiej Zajkowski. Całość poprowadziła Anna Gacek .


Było to trzecie realizowane na żywo w Programie 3 Polskiego Radia słuchowisko – wcześniej można było usłyszeć: "Blade Runner" Philipa K. Dicka i "Karaluchy" Jo Nesbø.
Projekt powstał we współpracy z Audioteką. Zapraszamy!

Czytaj także

"Blade runner" w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 17:00
W "Liście Osobistej" zaczną dziać się rzeczy niezwykłe. Świat znany dotąd z kart powieści "Blade runner - czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" stanie się światem radiowym. Zapraszamy przed radioodbiorniki oraz na transmisję wideo na stronie internetowej!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szyc, Simlat i inni czytali w Trójce "Karaluchy" Jo Nesbø

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2013 09:58
W trzeciej godzinie "Listy Osobistej", którą poprowadziła Anna Gacek, wyjątkowe - jeśli chodzi o formy radiowe - wydarzenie: realizowane na żywo, z graną na żywo muzyką, w obecności aktorów i publiczności słuchowisko, godzinna adaptacja bestsellerowej powieści Jo Nesbø .
rozwiń zwiń