X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O minimalistycznych metodach na życie

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 10:42
Proponuję Państwu rozmowę o książce, o której mam wyjątkowo niejednoznaczną opinię. Ukazała się bowiem właśnie po polsku (w tłumaczeniu Maksymiliana Gutowskiego) "Książeczka minimalisty. Prosty przewodnik szczęśliwego człowieka", pióra amerykańskiego blogera Lea Babauty.
O  minimalistycznych metodach na życie
Foto: Glow Images/East News

Być może idea przewodników, a już zwłaszcza prostych przewodników, jak być szczęśliwym, budzi mój żywiołowy sprzeciw. W każdym razie do wielu konkretnych porad autora mam ogromne wątpliwości.

Z drugiej jednak strony jest to ważne i chyba potrzebne wezwanie do tego, byśmy się wyrwali z zabiegania, nawału obowiązków, a także z okowów konsumpcjonizmu, który stoi za wieloma naszymi życiowymi decyzjami. Przy czym dodać należy, że konsumpcjonizm - narzucone z zewnątrz pragnienie posiadania, a raczej napędzana z zewnątrz frustracja, że się nie posiada (tego lub tamtego) - oddziałuje zarówno na bardzo bogatych, jak na dość ubogich.

O tej konkretnej propozycji, a także o innych minimalistycznych metodach na życie będziemy rozmawiać z Joanną Olekszyk z miesięcznika "Sens" oraz z Anną Mularczyk-Meyer, blogerką (prostyblog.com) i autorką przygotowywanej do druku książki "Minimalizm po polsku".

Na "Klub Trójki" zapraszamy w czwartek, 10 lipca, o godz. 21.05.

Jerzy Sosnowski i Sylwia Héjj

Zobacz więcej na temat: Jerzy Sosnowski psychologia