Dla takiej postaci jedna audycja to za mało...

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 12:15
Sobotni gość Jerzego Sosnowskiego grał w Chochołach, Akwarelach, grupie Niemen Enigmatic, potem współpracował m.in. z Grupą Organową Krzysztofa Sadowskiego, Tadeuszem Woźniakiem, z zespołem Bemibem...
Czesław Niemen
Czesław NiemenFoto: youtube.com

Gościł dwa lata temu w Wehikule, ale dla takiej postaci jedna audycja to zdecydowanie za mało - zwłaszcza, gdy ukazuje się wywiad-rzeka: "Byłem gitarzystą Niemena", w której Witold Górka rozmawia z Tomaszem Jaśkiewiczem. Obaj autorzy zaszczycą nas w tę sobotę.

A muzycznie przygotowaliśmy kilka perełek,  w których słychać gitarę Jaśkiewicza: w tym nagranie - biały kruk, zrealizowane we Włoszech, utwór z intrygującej, a z tajemniczych powodów zapomnianej płyty z 1974 roku. Usłyszymy też dwie piosenki Chochołów z okresu, gdy ich wokalistą był Dariusz Pankowski (ówczesne Chochoły prowadzący Wehikuł uwielbia prawie tak, jak Kawalerów...).

Gorąco zapraszamy! - AO & JS

Do słuchania audycji "

Czytaj także

Show Band, czyli polski funk z lat 70.

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2014 18:25
W opowieściach muzyków, którzy odwiedzili TWC, powtarzała się kilkakrotnie informacja o wyjazdach zarobkowych do Skandynawii. Pionierem i przez długie lata samozwańczym organizatorem tych wyjazdów był gitarzysta basowy Anatol Wojdyna, który sam ze Szwecji i Norwegii przywiózł na przełomie lat 60. i 70. rewelacyjny sprzęt nagłaśniający, wykorzystywany m.in. przez zespół Klan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hybrydy. Bardziej "warszawkowatego" miejsca w stolicy nie było

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 20:00
Przy ul. Mokotowskiej, w pałacyku, w którym przed stuleciem mieszkał Józef Ignacy Kraszewski, znalazł w roku 1957 siedzibę klub studencki. Za jego nazwę przyjęto tytuł jednej z powieści Kraszewskiego - Hybrydy. Opowiada o nim gość audycji "Trójkowy wehikuł czasu" Sławomir Rogowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Sosnowski: polska muzyka ponad wszystko

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 14:30
- Moja starsza siostra sprawiła, że w kołysce będąc słyszałem Kasię Sobczyk, Czerwono-Czarnych, Skaldów i przede wszystkim Czerwone Gitary. Stąd wzięła się moja skłonność do muzyki lat 60. - opowiadał Jerzy Sosnowski w audycji "Ja tu gram".
rozwiń zwiń