Kto może spocząć na Powązkach?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 15:22
Była krytyka po wojskowej asyście na pogrzebie generała Floriana Siwickiego, jednego z przywódców PRL. Była głośna demonstracja podczas pochówku generała Wojciecha Jaruzelskiego, autora stanu wojennego, żegnanego na Powązkach z państwowymi honorami. Teraz MON wprowadza nowe zasady.
Kto może spocząć na Powązkach?
Foto: mon.gov.pl

Zgodnie, z którymi, jak uzasadnia minister Tomasz Siemoniak: "miejsce na Powązkach odtąd będzie wielkim wyróżnieniem, na które trzeba zasłużyć".

Pojawiają się kryteria, przynajmniej częściowo eliminujące elitę wojskową z czasów komunistycznych. Na prestiżowej wojskowej nekropolii w Warszawie będą mogli spocząć generałowie mianowani przez prezydenta RP. Ale warunków - a także pytań - jest więcej. O nich podyskutują dzisiaj w Pulsie Trójki: senator PO Łukasz Abgarowicz i poseł SLD Dariusz Joński.
Do usłyszenia o 17:45,

Damian Kwiek

Czytaj także

"Jerzy Owsiak powinien był spotkać się z Rzecznikiem"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2012 18:19
Takiego zdania są goście Puls Trójki Urszula Augustyn z PO i Dariusz Joński z SLD.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozłam w partii Palikota. "Konflikt charakterów"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 18:57
- Myślę, że następną osobą, która opuści Twój Ruch będzie sam Palikot - ironizował Dariusz Joński z SLD komentując rozłam w partii Janusz Palikota. - Być może teraz będziemy mogli swobodnie oddychać i lepiej pracować - ocenił Maciej Wydrzyński z Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagrobki służyły jako budulec. Teraz wracają na cmentarz

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 19:00
Żydowskie nagrobki, które przed laty zostały użyte jako budulec różnych konstrukcji, wracają z warszawskiego parku na cmentarz. Jeszcze półtora roku temu wydawało się, że taki scenariusz nie będzie możliwy. - Macewy muszą mieć swoje godne miejsce, to są nagrobki - mówi zastępca burmistrza warszawskiej Pragi Południe Jarosław Karcz.
rozwiń zwiń