Do czego jest nam potrzebne kłamstwo?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 14:25
Ponoć kłamiemy nawet kilkanaście razy w tygodniu. Niektórzy nie potrafią przeżyć bez kłamstwa nawet jednego dnia, a w rozmowie z nieznajomym mijają się z prawdą nawet kilka razy w ciągu dziesięciominutowej pogawędki.
Czy asertywność to tylko umiejętność mówienia nie? O tym porozmawiamy w Trybie głośnomówiącym
Czy asertywność to tylko umiejętność mówienia "nie"? O tym porozmawiamy w "Trybie głośnomówiącym"Foto: Glow Images/East News

Zwykle są to całkiem "niewinne kłamstewka". Trochę przesadzamy, lekko koloryzujemy, wyolbrzymiamy nasze zalety albo przemilczamy niepowodzenia.

Do czego nam jest potrzebne kłamstwo? Czy istnieje człowiek, który nigdy nie skłamał? A może wszelkie reguły życia społecznego runęłyby, gdybyśmy nagle zaczęli mówić tylko prawdę?

Cała prawdę o kłamstwie odkryję przed Państwem w najbliższą niedzielę.

Audycji Katarzyny Pruchnickiej pt. "Prawdę mówiąc" będzie można posłuchać w nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 października) od północy do godz. 2.00.


Zobacz więcej na temat: Katarzyna Pruchnicka psychologia

Czytaj także

Czy warto dążyć do tego, by być "ideałem"?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 13:28
Zewsząd bombardują nas obrazy spełnionych ludzi sukcesu, idealnych matek, wysportowanych mężczyzn, pięknych kobiet. Czy powinniśmy robić wszystko, by im dorównać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mentor pomaga nam pokonać wewnętrzne ograniczenia

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 12:37
Wiele kobiet, choć posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, boi się realizować swoje zawodowe marzenia. W takiej sytuacji pomóc może ktoś, kto już podobne przeciwności pokonał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lepsze jest wrogiem dobrego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 16:00
To niezwykle mądre porzekadło było mottem audycji "Prawdę mówiąc", a powtarzać powinien je sobie każdy perfekcjonista...
rozwiń zwiń