"Tata Muppetów" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 13:35
Dziś w porze "Akademii rozrywki" przeniesiemy się do świata wykreowanego przez Jima Hensona, człowieka, który zmienił oblicze telewizji. Wymyślił, stworzył i ożywił lalki, z którymi zaprzyjaźniły się miliony osób na całym świecie. Historię jego - i ich - życia opisał Brian Jay Jones, który będzie gościem Michała Nogasia.
Dziś w Trójce Tata Muppetów
Dziś w Trójce "Tata Muppetów"Foto: Michał Nogaś

Czy to prawda, że Kermit pierwotnie był… ostrygą? Skąd się wzięła Miss Piggy? Dlaczego Szwedzki Kucharz mówi tak, jak mówi? (I czy wiadomo, co mówi?) Jak to się stało, że jedną z najpopularniejszych piosenek w historii Muppetów stała się ta, w której trzy lalki śpiewają "Mahna Mahna"?

"Tata
"Tata Muppetów", foto: mat. promocyjne

To tylko niektóre pytania, na które poszukamy odpowiedzi - nie tylko z biografem Jima Hensona, ale także z Bonnie Erickson, kobietą, która wykreowała i uszyła śliczną Świnkę P.

Z Trójkowym Znakiem Jakości ukazuje się właśnie "Tata Muppetów", bardzo ciekawa i pięknie wydana biografia Hensona, człowieka, który zrewolucjonizował lalkarstwo, sprawił, że coś, o czym kiedyś mówiono z lekką pogardą, pokochały dzieci, ale w równym stopniu także i ich rodzice. Jakim był człowiekiem? Jak tworzył swoje kolejne postacie? Jak i z kim współpracował? Jak ze współpracownikami wymyślał nowe skecze?

Odpowiedzi na te i inne pytania szukał Michał Nogaś, który z Brianem Jay Jonesem rozmawiał na ławeczce Hensona i Kermita na terenie kampusy Uniwersity of Maryland w Stanach Zjednoczonych. Odwiedził także Bonnie Erickson w jej biurze w Nowym Jorku.

W audycji, w której pojawią się także inne… głosy, zdobyć będzie można książki "Tata Muppetów", a także… maskotki postaci ze świata Hensona!

Zapraszamy w poniedziałek o 14:05!

Audycję przygotowali Natalia Grzeszczyk i Michał Nogaś.

ksiazki@polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: Michał Nogaś Muppety