X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Koncert słowa mówionego w Trójce. Cielecka, Chyra, Seweryn, Szyc i inni

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 09:04
Zapraszamy na podróż po świecie dźwięku. "Audiobooki - dobrze opowiedziane historie" to słuchowisko odegrane przez gwiazdy polskiej sceny filmowej i teatralnej.
Wśród gwiazd, które w studiu im. A. Osieckiej czytały najlepsze audiobooki, była Magdalena Cielecka
Wśród gwiazd, które w studiu im. A. Osieckiej czytały najlepsze audiobooki, była Magdalena CieleckaFoto: W. Kusiński/ PR

29 listopada w Trójkowym studiu im. A. Osieckiej odbył się uroczysty koncert słowa mówionego - słuchowisko odegrane na żywo z udziałem Krzysztofa Banaszyka, Magdaleny Cieleckiej, Andrzeja Chyry, Miłogosta Reczka, Marii Seweryn, Łukasza Simlata, Borysa Szyca oraz Roberta Więckiewicza. Było to wydarzenie towarzyszące obchodom 6.urodzin Audioteki - dystrybutora i producenta audiobooków i słuchowisk w Polsce.

Robert Więckiewicz o audiobookach: to malowanie obrazu głosem>>>

Andrzej Grabowski: nawet ze mnie można zrobić piosenkarza>>>

Przygoda z literaturą zaczyna się właśnie od słuchania historii czytanych lub opowiadanych przez rodziców. To rodzaj intymnej relacji, w której głos rodzica zabiera nas w niezwykłą podróż po świecie wyobraźni. Audiobook jest kontynuacją tej przygody, świadomym wyborem dobrze opowiedzianej historii, która może towarzyszyć nam każdego dnia - w metrze, samochodzie, samolocie, na spacerze czy podczas prac domowych.

 

Założyciel Audioteki Marcin Beme zauważa, że "audiobooki, dzięki unikatowemu połączeniu twórczej pracy pisarzy i aktorów, dzięki indywidualnej interpretacji lektora, stają się samodzielnym dziełem sztuki, zyskując trwałe miejsce we współczesnej kulturze".

- Bardzo nas cieszy rosnąca popularność audiobooków, a w szczególności dźwiękowych superprodukcji. To dzięki nim słuchowiska, książki, komiksy i literatura zyskują nowe życie. Okazuje się, że nawet w erze cyfrowej dominacji gier komputerowych i efektów wizualnych również słowo mówione przedstawione w nowoczesnej formie audio jest atrakcyjne dla szerokiej grupy odbiorców, rozbudza wyobraźnię i staje się elementem popkultury - dodaje Beme.

(materiały promocyjne, iwo,mp)

Czytaj także

Słuchowisko "Święty chaos": political fiction w studiu Trójki [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 14:51
W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie miała miejsce brawurowa premiera słuchowiska "Święty chaos". Reżyserii powieści i audiobooka Cezarego Harasimowicza podjął się Krzysztof Czeczot. W rolach głównych m.in. Danuta Stenka i Grażyna Wolszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Więckiewicz o audiobookach: to malowanie obrazu głosem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 15:35
Robert Więckiewicz - jeden z aktorów, którzy wezmą udział w wyjątkowym Trójkowym słuchowisku - opowiada o pracy nad audiobookami. - Trzeba namalować obraz, który słuchacz będzie mógł wyświetlić sobie w głowie - twierdzi aktor.
rozwiń zwiń