Nagroda "Polanickiego Niedźwiedzia" dla Trójki za Festiwal Marii Czubaszek

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 12:45
Dyrektor Trójki Magda Jethon odebrała w poniedziałek (19.01) w Polanicy-Zdroju statuetkę "Polanickiego Niedźwiedzia". Rada Miasta i Zarząd Towarzystwa Miłośników Polanicy nagrodziły Program 3 za Festiwal Marii Czubaszek "Cały Kazio", który uznany został imprezą roku w tym sudeckim kurorcie.
Trójka uhonorowana Polanickim Niedźwiedziem
Trójka uhonorowana "Polanickim Niedźwiedziem"!Foto: mat. promocyjne

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w miejscowym Teatrze Zdrojowym podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez Burmistrza Polanicy-Zdroju Jerzego Terleckiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Puchniaka. Program 3 Polskiego Radia został doceniony za pomysł Festiwalu Marii Czubaszek "Cały Kazio", którego pierwsza edycja odbyła się w Polanicy-Zdroju w ubiegłym roku. - Kapituła nagrody uznała, że wkład radiowej Trójki w promocję miasta jest szczególny i zasługuje na przyznanie naszego wyróżnienia - wyjaśnia Zbigniew Puchniak, Przewodniczący Rady Miejskiej Polanicy-Zdroju.

Za nami 1. Festiwal Marii Czubaszek w Polanicy-Zdroju >>>

Festiwal Marii Czubaszek odbył się w dniach 10-12 października 2014 r. i dzięki znakomitemu programowi artystycznemu, którego głównym twórcą był Hirek Wrona, dziennikarz muzyczny Trójki, spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców miasta i turystów. - Impreza okazała się wielkim wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście. Dzięki wielotygodniowej promocji na antenie Programu 3, wywiadom Marii Czubaszek i Artura Andrusa oraz fotorelacji na żywo z festiwalu, do Polanicy-Zdroju przyjechały tłumy gości z całej Polski. Mimo dostawek, podczas koncertów w Teatrze Zdrojowym brakowało miejsc! Ogromną popularnością cieszyła się również Lista Przebojów Radiowej Trójki nadawana na żywo przed teatrem oraz dancing prowadzony przez Hirka Wronę - wspomina Zbigniew Puchniak.

Warto przypomnieć, że przyjaźń Trójki z Polanicą-Zdrój rozpoczęła się kilka lat wcześniej. W 2012 roku Program 3, świętujący 30-lecie Listy Przebojów, przekazał sudeckiemu kurortowi dąb, który zasadzony został w miejscowym Parku Zdrojowym.

Podczas poniedziałkowej uroczystości statuetkami "Polanickiego Niedźwiedzia" za wkład w rozwój miasta nagrodzony został również m.in. Hotel SPA dr Ireny Eris.

Czytaj także

Dyrektor Programu 3 Magda Jethon nagrodzona medalem Gloria Artis

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 17:20
W poniedziałek 8 grudnia dyrektor Programu 3 Polskiego Radia Magda Jethon została odznaczona Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis przyznawanym przez minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń