X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Kidawa-Błońska: Sejm przyjmie konwencję antyprzemocową

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 08:56
Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska liczy, że cała Platforma Obywatelska poprze w Sejmie ustawę ratyfikującą konwencję w sprawie przemocy wobec kobiet. - Mam nadzieję, że przekonaliśmy naszych posłów - mówiła w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
  • Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska miedzy innymi o konwencji antyprzemocowej, projekcie ustawy o in vitro, protestach związkowców (Salon polityczny Trójki)
Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-Błońska
Rzecznik rządu Małgorzata Kidawa-BłońskaFoto: Polskie Radio

Gość radiowej Trójki, uważa, że głos biskupów opowiadających się zdecydowanie przeciwko konwencji nie powinien mieć wpływu na piątkową decyzję Sejmu. - Biskupi mają prawo pisać listy do swoich wiernych, przedstawiać swoje stanowisko, ale my jesteśmy posłami i musimy stanowić prawo dla wszystkich obywateli naszego kraju. Tak, żeby żaden obywatel nie czuł się wykluczony - tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Jej zdaniem Sejm ustawę przegłosuje. - Jestem przekonana, że konwencja zostanie przyjęta - dodała. Rzeczniczka zaznaczyła, że w klubie PO nie obowiązuje dyscyplina i każdy poseł sam będzie musiał podjąć decyzję zgodną ze swoim sumieniem.

Prace nad uchwaleniem ustawy trwają od wielu miesięcy. Dokument budzi wiele emocji - zarówno wśród opozycji, jak i organizacji pozarządowych. Głównym zarzutem wobec konwencji jest promowanie - poprzez jej zapisy - środowisk homoseksualnych oraz ideologii gender.

- Tak konwencja jest taką kropką, pokazującą, że jesteśmy wpisani w nurt europejski, że jesteśmy solidarni nie tylko wobec obywateli naszego kraju, ale myślimy o tych osobach, które są prześladowane w innych krajach. Wiemy, jak są traktowane kobiety w krajach islamskich, gdzie dochodzi do drastycznych i dramatycznych sytuacji - tłumaczyła posłanka PO.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy, "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała też, że w najbliższych tygodniach w rządzie zakończą się prace nad projektem ustawy w sprawie in vitro.

Komentowała ponadto zamieszanie wokół oświadczenia majątkowego ministra sportu Andrzeja Biernata. W czwartek poinformowano, ze znalazło się ono pod lupą CBA. Rzeczniczka rządu tłumaczyła, że to rutynowe działania Centralnego Biura Antykorupcyjnego i na razie wobec Biernata premier nie planuje wyciągać konsekwencji.

Kidawa-Błońska potwierdziła, że w trakcie piątkowej Rady Krajowej Platforma Obywatelska udzieli poparcia Bronisławowi Komorowskiemu. W czwartek urzędujący prezydent ogłosił, że 10 maja będzie walczyć o reelekcję.

***
Tytuł audycji:
Salon polityczny Trójki
Prowadziła:
Beata Michniewicz
Gość:
Małgorzata Kidawa-Błońska (rzecznik rządu)
Data emisji:
06.02.2015
Godzina emisji:
8.13

asop/mp

Czytaj także

Konwencja ws. przemocy wobec kobiet. Ewa Kopacz zabrała głos

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 19:00
Premier Ewa Kopacz powiedziała, że podczas głosowania w Sejmie nad ustawą ratyfikującą konwencję ws. przemocy wobec kobiet nie będzie dyscypliny partyjnej. - Ale gwarantuję, że konwencja głosami PO przejdzie - zapewniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były polityk PiS w ekipie Ewy Kopacz. Premier: wybór w pełni świadomy

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 19:54
Premier Ewa Kopacz powiedziała, że powierzenie Michałowi Kamińskiemu kierowania Centrum Informacyjnym Rządu jest jej wyborem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister sportu pod lupą CBA. Chodzi o luksusowy samochód Andrzeja Biernata?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2015 12:31
Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje oświadczenie majątkowe ministra sportu, Andrzeja Biernata
rozwiń zwiń