X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Miodek w "Biurze Myśli Znalezionych"

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2015 00:06
Wielu widzi w nim toreadora, który walczy z bykami (błędami), tropi i tępi uchybienia językowe. On jednak nie czuje się wielkim naprawiaczem.
Marcin Zaborski i prof. Jan Miodek spotkali się w Szklarskiej Porębie przy okazji festiwalu Trójka górom
Marcin Zaborski i prof. Jan Miodek spotkali się w Szklarskiej Porębie przy okazji festiwalu "Trójka górom" Foto: www.szklarskaporeba.pl/Albatros

Mówi, że największą satysfakcję czuje wtedy, gdy choć na chwilę udaje mu się zachęcić przeciętnego Polaka do refleksji nad historią języka polskiego, źródłami jego bogactwa i ograniczeń.

Językoznawca - znany między innymi z telewizyjnego ekranu - profesor Jan Miodek zaprosi nas do takiej refleksji w niedzielny wieczór w Trójce. W najbliższym wydaniu audycji "Biuro Myśli Znalezionych" będzie opowiadał nie tylko o językowych zawiłościach.

W rozmowie z Marcinem Zaborskim wyjawi, dlaczego już tylko na krótkie chwile zagląda w swoje rodzinne strony, czyli do Tarnowskich Gór. Dowiemy się też, dlaczego nie mógłby żyć bez Polski i co chciałby w niej zmienić. Nie zabraknie też oczywiście pytań o drugą - obok polszczyzny - pasję naszego gościa, czyli piłkę nożną.

Zaproszenie do rozmowy z profesorem Janem Miodkiem przyjęli inni językoznawcy - prof. Anna Dąbrowska i prof. Andrzej Markowski oraz dziennikarka - Agata Dzikowska. W programie będzie też można usłyszeć Agę Radziejewską i Bartka Draka, czyli zespół Paraluzja.

Program został zrealizowany w ramach festiwalu "Trójka Górom", który odbywał się od 12 do 15 lutego w Szklarskiej Porębie.

Na "Biuro Myśli Znalezionych" w niedzielę (22 lutego) o godz. 21.05 zaprasza Marcin Zaborski

Czytaj także

Dlaczego mówimy "górnik", a nie "dolnik"?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2015 20:25
Czy można powiedzieć, że górnik pracuje "na kopalni"? Czy poprawne są formy "na portierni", "na sali" czy "na recepcji"?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skąd wziął się Dzień Języka Ojczystego?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 11:49
Co oryginalnie oznaczało słowo "burdel"? Jak powinno się mówić: kopalń czy kopalni? Dlaczego Dzień Języka Ojczystego świętujemy 21 lutego? Pytaliśmy o to w audycji "Co w mowie piszczy".
rozwiń zwiń