Blues na Świecie Festival coraz bliżej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 15:22
W dniach 29-30 maja w Świeciu odbędzie się piąta edycja imprezy Blues na Świecie Festival.
Koncert Dżemu
Koncert DżemuFoto: Wikipedia/Maciek80

Blues na Świecie Festival od pięciu lat wytrwale buduje swoją markę stając się jedną z najbardziej rozwojowych imprez tego typu w regionie. Organizatorzy festiwalu kierują się mottem Williego Dixona - "Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce" - i oprócz znanych już wykonawców gatunku zapraszają do Świecia młodych artystów z kraju i ze świata, prezentujących nowoczesne podejście do muzyki okołobluesowej, którzy czasami daleko odbiegają od korzeni, jednak w swojej twórczości zawsze pozostają w szacunku dla tradycji. Oprócz bluesa można tu posłuchać dobrego rocka, funku, jazzu, czy soulu.

Tegoroczna edycja obejmuje dwa dni koncertowe prowadzone przez redaktora Piotra Barona oraz Andrzeja Jerzyka. Zaproszenie na festiwal przyjęli zagraniczni artyści: Aynsley Lister (UK) - podwójny laureat British Blues Awards 2015 w kategorii najlepsza piosenka oraz najlepszy kompozytor, który przygotował specjalny program na tę imprezę (wystąpi w powiększonym składzie i będzie to jedyny koncert w Polsce w 2015 roku, z którego Lister wyda swoje trzecie DVD) oraz Dan Patlansky (RPA) - wirtuoz gitary obdarzony magicznym głosem, którego ostatnia płyta "Dear Silence Thieves" została uznana przez Blues Rock Review w USA za najlepszy album 2014 roku.

Tak jak podczas pierwszego festiwalu po latach na świecką scenę powraca zespół Dżem, z którym gościnnie wystąpi skrzypek Jan Gałach. Na scenie ośrodka kultury pojawi się także Ania Rusowicz - obecnie jedyna polska wokalistka śpiewająca prawdziwy big bit.

mr

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Trójka

Czytaj także

Lari Lu i Gooral na Orange Warsaw Festival!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 15:30
Przestawiamy kolejnych wykonawców Orange Warsaw Festival. Na imprezie zagrają: Lari Lu, Gooral, Carrion, Coria i Cosovel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

D'Angelo zagra na Open'er Festival 2015!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 19:40
Znamy kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na Open'er 2015. Będą to D'Angelo, Father John Misty i A$AP Rocky.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tyler, The Creator, Jamie Woon, Kwabs i Kiasmos na Tauron Nowa Muzyka!

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2015 20:28
Tyler, The Creator, Jamie Woon, Kwabs i duet Kiasmos zagrają w sierpniu podczas jubileuszowej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka.
rozwiń zwiń