X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Justyna Mędrala 2014

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2015 17:44
- Ciągle poszukuję, znajduję nowe koncepcje, które mnie coraz bardziej przerastają. Bo mając doświadczenia z większymi instalacjami, wymyśla się coraz więcej coraz trudniejszych technicznie rzeczy - mówi Justyna Mędrala, laureatka nagrody "Talenty Trójki" w kategorii "Sztuki wizualne".
Justyna Mędrala - laureatka Talentów Trójki w kategorii sztuki wizualne w 2014 roku
Justyna Mędrala - laureatka Talentów Trójki w kategorii sztuki wizualne w 2014 rokuFoto: Andrzej Bołdaniuk

Justyna Mędrala jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie z 2013 roku. Rok później roku rozpoczęła studia doktoranckie na macierzystej uczelni. Swój doktorat realizuje w węglu. W jej portfolio znalazły się zarówno rysunki wielkości formatu kartki papieru, jak i kilkumetrowe płaskorzeźby. - Nie jest dla mnie problemem przeskok między małym i dużym formatem - zapewniała artystka.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie >>>

Dodała, że w jej pracach bardzo ważne jest planowanie. - Liczy się czas. Nie można spędzić nad jedną pracą roku - przekonywała. Justyna Mędrala przyznała też, że jest osobą, której sztuka dotyka tematów natury kosmologicznej, metafizycznej czy tradycji alchemii, a z drugiej strony zachowuje zdroworozsądkowe podejście do  organizacji pracy. Czy te elementy się nie wykluczają? - Wiem, to jest w tym wszystkim najśmieszniejsze - mówiła Justyna Mędrala.

- Zawsze interesowały mnie kontrasty, sama jestem osobą kontrastową. Kiedy zajmowałam się rysunkiem, operowałam tłustą czernią ołówka i bielą kartki - dodała.

Talent Trójki został jej przyznany "za prace błyskotliwe pod względem formy, sugestywnie odzwierciedlające podstawowe struktury świata, za intuicję odkrywania nieoczywistego w racjonalnym języku nauki. Za spójność formy i treści i za intrygujące wykorzystanie tradycyjnego materiału".

Zobacz więcej na temat: konkurs SZTUKA Trójka