Trójka we Wrocławiu - mieście z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 19:31
Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał z rąk dyrektor Programu 3 Magdy Jethon dyplom nadania miastu Trójkowego Znaku Jakości. Nie pozostał Trójce dłużny...
Audio
  • Gabriela Darmetko opowiada o Trójkowym krasnalu (Zapraszamy do Trójki-popołudnie)
  • Dyrektor Programu 3 Magda Jethon wręcza prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi Trójkowy Znak Jakości (Lista Przebojów Programu 3)
  • Lech Janerka tłumaczy, czym jest dla niego Wrocław (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
  • Martyna Jakubowicz wylicza zalety Wrocławia (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
  • Stanisław Szelc i Leszek Niedzielski o magii radia i magii Wrocławia (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
  • Łukasz "L.U.C." Rostkowski o różnicach między Wrocławiem a Warszawą (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
  • Leszek Możdżer tłumaczy, dlaczego Wrocław to dobre miejsce dla artystów (Lista Przebojów Programu Trzeciego)
  • Trójka we Wrocławiu - najciekawsze momenty (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
Magda Jethon, Marek Niedźwiecki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który dumnie prezentuje dyplom dla miasta, odznaczonego Trójkowym Znakiem Jakości
Magda Jethon, Marek Niedźwiecki i prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który dumnie prezentuje dyplom dla miasta, odznaczonego Trójkowym Znakiem Jakości Foto: K. Goleniewska/ PR3

No i stało się! Tuż po rozpoczęciu Listy Przebojów Programu Trzeciego Marek Niedźwiecki oddał głos dyrektor Magdzie Jethon i prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi.

- Jest mi niezwykle miło wręczyć Panu te dokumenty. Świadczą o tym, że Wrocław jest pierwszym na świecie miastem, które otrzymuje Trójkowy Znak Jakości. W uzasadnieniu napisaliśmy, że przyznajemy to wyróżnienie za duszę, charakter, urodę i inteligencję. To są te cechy, za które my, Trójkowicze, kochamy Wrocław - mówiła dyrektor Magda Jethon.

Oto
Oto on, Trójkowy krasnal! (fot. PR)

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz z radością przyjął dyplom. - Jestem dumny i szczęśliwy. Umieścimy ten znak na wszystkich rogatkach miasta, żeby się chwalić, że mamy Trójkowy Znak Jakości - przyznał. Dodał, że w prezencie dla Trójki Wrocław ma specjalnego Trójkowego Krasnala, który będzie na stałe zdobił miasto. - Moim zdaniem przypomina on niektórych naszych redaktorów, ale najlepiej by ocenili to sami słuchacze - relacjonowała  z Wrocławia Gabriela Darmetko.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonych dźwięków, w których opisujemy jak wygląda nowy wrocławski krasnal.

Dyrektor
Dyrektor Magda Jethon odsłania we Wrocławiu Trójkowego krasnala, fot. Gabriela Darmetko/PR

Podczas specjalnego wydania Listy Przebojów nie brakowało znakomitych gości, a także niespodzianek dla słuchaczy. W audycji nadawanej z wyjazdowego, wrocławskiego studia Trójki wzięli udział artyści związani ze stolicą Dolnego Śląska: Martyna Jakubowicz, Lech Janerka, Leszek Możdżer, Stanisław Szelc i Leszek Niedzielski oraz Łukasz "L.U.C." Rostkowski. Wszyscy mówili m.in. o tym, dlaczego na miejsce do życia wybrali właśnie stolicę Dolnego Śląska. Martyna Jakubowicz wysłuchała dodatkowo wyjątkowej wersji "Sto lat".

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości >>>

 

Program 3 przyznał Wrocławiowi Trójkowy Znak Jakości 1 kwietnia, w dniu swoich 53. urodzin. Od 2009 roku tym tytułem były nagradzane najbardziej wartościowe książki i płyty.

fbi/mm

Czytaj także

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości!

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2015 17:13
- Po pierwsze cieszę się, że Program III po raz pierwszy przyznaje Trójkowy Znak Jakości miastu i po drugie, że tym miastem jest Wrocław - mówiła dyrektor Trójki Magda Jethon.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krasnale, które opanowały miasto

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2015 16:45
To najmniejsi mieszkańcy Wrocławia. Nie mają głosu, ani prawa głosu. Jednak od lat decydują o charakterze i wyglądzie miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lista Przebojów Trójki z Wrocławia!

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 13:54
W piątek 17 kwietnia Marek Niedźwiecki poprowadzi "LP3" z Wrocławia - pierwszego miasta z Trójkowym Znakiem Jakości!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław - miasto, które pokochał Tadeusz Różewicz i Jerzy Grotowski

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 14:27
Wyjątkowe miejsca przyciągają wyjątkowych ludzi, a wyjątkowi ludzie budują klimat miejsc. Tak jest w przypadku Wrocławia.
rozwiń zwiń