Wieś na Zanzibarze - tradycja i zmiany

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 07:35
Piotr Grządziel ma pięćdziesiąt kilka lat. Będąc już dojrzałym mężczyzną, którego dzieci wkroczyły w dorosłość, postanowił spełnić swoje marzenie - rozpoczął studia etnologiczne.
Zapraszamy na barwną opowieść o Zanzibarze
Zapraszamy na barwną opowieść o Zanzibarze Foto: Piotr Grządziel

Wkrótce potem jako turysta trafił do Etiopii, Maroka, Tanzanii, kilka razy wspinał się na Kilimandżaro, aż pojawiła się w nim miłość do Afryki. Na Czarny Ląd jeździł w charakterze opiekuna i przewodnika niewielkich grup turystów i w takim też charakterze zawitał na Zanzibar, jedną z najbardziej znanych afrykańskich wysp.

Od pięciu lat regularnie odwiedza pewną zanzibarską wioskę, gdzie nie jest już traktowany jak obcy. Dzisiaj (czwartek, 7 maja) po godz. 10.15 opowie, jak żyje tamtejsza społeczność i jakim zmianom podlega.

Do usłyszenia w "Do południa",

Paweł Drozd

Czytaj także

Liberland - nowe państwo na mapie Europy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2015 15:00
Choć na razie na terenie Liberlandu stoi jeden dom, jego prezydent Vít Jedlička zapowiada, że państwo stanie się wkrótce rajem dla wielu...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hongkong oczami Polaka

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 15:50
- Gołym okiem można odróżnić mieszkańca Hongkongu od mieszkańca Chin kontynentalnych - uważa Błażej Babik, mieszkający w Hongkongu od siedmiu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Japonia to nie miejsce dla Europejczyka?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 16:00
- Udało mi się poczuć w Japonii jak w domu. Ale przyszedł moment, gdy zaczęło mi brakować przestrzeni i musiałem choć na chwilę wyjechać - mówi Piotr Milewski, który mieszkał w Kraju Kwitnącej Wiśni przez 9 lat.
rozwiń zwiń