X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Duda przed Komorowskim w I turze wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2015 22:15
Według sondaży exit poll, przeprowadzonych dla telewizji, I turę wygrał Andrzej Duda, zdobywając 34,8 procent głosów. Drugi jest Bronisław Komorowski, który zgromadził 32,2 procent głosów. Tym wynikom był poświęcony specjalny "Wieczór wyborczy" w Trójce.
Audio
  • I tura wyborów dla Andrzeja Dudy, drugie miejsce zajął Bronisław Komorowski (Wieczór wyborczy/Trójka)
Liczenie głosów w obwodowej komisji wyborczej numer 26 w Olsztynie, po I turze wyborów prezydenckich, 10 bm. Według wstępnych sondaży Andrzej Duda (34,8 proc.) i Bronisław Komorowski (32,2 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich.
Liczenie głosów w obwodowej komisji wyborczej numer 26 w Olsztynie, po I turze wyborów prezydenckich, 10 bm. Według wstępnych sondaży Andrzej Duda (34,8 proc.) i Bronisław Komorowski (32,2 proc.) zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich.Foto: PAP/Tomasz Waszczuk

Trzeci Paweł Kukiz, na którego głosowało 20,3 procent wyborców. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Janusz Korwin-Mikke - 4,4 procent, Magdalena Ogórek - 2,4 procent głosów, Adam Jarubas - 1,6 procent, Janusz Palikot - 1,5 procent, Grzegorz Braun - 1,1 procent, Marian Kowalski - 0,8 procent, Jacek Wilk - 0,6 procent, Paweł Tanajno - 0,3 procent.

"Zaskakujący wynik Kukiza "

Gość "Wieczoru wyborczego" w Trójce prof. Paweł Śpiewak z Uniwersytetu Warszawskiego mówi, że spodziewał się zwycięstwa Bronisława Komorowskiego. - Zaskakujący jest bardzo dobry wynik Pawła Kukiza.Te wyniki wyborów to także kompromitacja Leszka Millera, Janusza Palikota i Janusza Korwin- Mikkego. Ten ostatni okazuje się być politykiem bez przyszłości - dodaje.

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w drugiej turze wyborów prezydenckich. Rozstrzygnięcie 24 maja>>>

Według niego przed nami są dwa pasjonujące tygodnie. - Nie wiadomo, jak głosy wyborców będą przepływały między kandydatami. Wynik Kukiza to mocny sygnał, że jest bardzo mocna potrzeba zmiany. To sygnał czegoś nowego i sygnał, że idzie czas zmiany - twierdzi.

"Komorowski utożsamiony w PO"

Zdaniem prof. Rafała Chwedoruk z Uniwersytetu Warszawskiego nie powinniśmy być zaskoczeni wynikami, bo od pewnego czasu dojrzewała potrzeba zmiany. - Ten wynik oznacza, że Bronisław Komorowski został utożsamiony z Platformą Obywatelską. Jego polityka unikania utożsamiania z PO zakończyła się fiaskiem. To także wielki sukces PiS i polityki stopniowego otwierania się na różne środowiska i zmiany formuły partii - mówi.

"Prezydent gubi wyborców Platformy"
Prof. Sławomir Sowiński z UKSW zauważa, że to pierwszy od kilku lat zwycięski wieczór wyborczy PiS. - Nikt nie spodziewał się, że ten wynik otworzy drogę do zwycięstwa Andrzejowi Dudzie. Bronisław Komorowski zgubił wyborców Platformy. Kluczowym pytaniem dla sztabu PO jest to, ilu zwolenników partii głosowało na Pawła Kukiza - twierdzi.

"Wyborcy oddają głos radykałom"
Według Andrzeja Halickiego z PO wreszcie dojedzie do prawdziwej merytorycznej debaty, bo Andrzej Duda nie był skory do przedstawienia swoich poglądów. - Musimy rozmawiać z wyborcami PO, bo jest u nich dużo dystansu. I widać, że mają pretensje, bo poszukują wśród nowych polityków jak Paweł Kukiz. Uważam, że wyborcy środka oddają dziś głos radykałom - mówi.

"Polacy chcą zmiany"
- Zdajemy sobie sprawę, że wybory nie są jeszcze rozstrzygnięte, choć Andrzej Duda ma dobrą pozycję wyjściową - mówi Jacek Sasin z PiS. - 2/3 z tych, którzy poszli do wyborów chce w Polsce zmiany. To daje nadzieję, że wyborcy w drugiej turze chętniej będą wybierali Dudę. Miejmy nadzieję, że Komorowski nie będzie uciekał teraz od debaty - uważa.

"SLD przemodeluje działanie"
Dariusz Joński z SLD mówi, że wynik jest Magdaleny Ogórek jest rozczarowujący. - Musimy szybko przemodelować działanie, bo rośnie w siłę prawica i skrajna prawica. Wynika to z rządów PO-PSL, bo ludzie mają ich dość. Być może słaby wynik Magdaleny Ogórek wynika z tego, że zaczęła się oddalać od programu SLD - dodaje.
***

Tytuł audycji: Wieczór wyborczy

Autor: Beata Michniewicz

Goście: prof. Paweł Śpiewak (UW), prof. Sławomir Sowiński (UKSW), prof. Rafała Chwedoruk (UW), Andrzej Halicki (PO), Dariusz Joński (SLD), Jacek Sasin (PiS)

Data emisji: 10 . 05.2015

Godzina emisji: 21.05

mp

Czytaj także

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski w drugiej turze wyborów prezydenckich. Rozstrzygnięcie 24 maja

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 03:05
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zdobył najwięcej głosów - wynika z sondażu late poll pracowni Ipsos dla TVP1, TVP Info, TVN24 i Polsat. W drugiej turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zmierzy się z Bronisławem Komorowskim (24 maja).
rozwiń zwiń