Trójka w Europejskiej Stolicy Kultury

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2015 14:21
W piątek i sobotę zapraszamy słuchaczy do Wrocławia. Miasto ogłosi pierwszą część programu Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Wrocław to miasto z Trójkowym Znakiem Jakości. Odwiedzających stolicę Dolnego Śląska zachwycają liczne mosty i kładki, a także malownicza Odra
Wrocław to miasto z Trójkowym Znakiem Jakości. Odwiedzających stolicę Dolnego Śląska zachwycają liczne mosty i kładki, a także malownicza OdraFoto: mat. prom./UM Wrocław

W piątek 19 czerwca Wrocław zdradzi, co będzie się działo w stolicy Dolnego Śląska w 2016 roku w związku z przyznaniem miastu tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Poznamy pierwszą część planów. Druga zostanie ogłoszona pod koniec roku.

Weekend 19-21 czerwca będzie wyjątkowy także z powodu programu "Mosty" (27 wrocławskich mostów i kładek opanują performerzy z całego Dolnego Śląska).

O najciekawszych wydarzeniach opowie w Trójce Michał Nogaś. Jego relacji będzie można wysłuchać w piątkowej popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19) i w sobotnim cyklu "Radiowy Dom Kultury" (12-14).

Przypominamy, ze Wrocław jest pierwszym na świecie miastem odznaczonym Trójkowym Znakiem Jakości. Program Trzeci ma tam swoją kładkę, przy której stoi sympatyczny krasnal.

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości >>>

Czytaj także

"Chrzest" Trójkucia Wywiadka i Kładka Trójki we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:00
Kładka Radiowej Trójki, którą można się przechadzać w stolicy Dolnego Śląska, uroczyście otrzymała swoją nazwę. Przy tej okazji imię otrzymał też Trójkowy krasnal Trójkuć Wywiadek. Spotkać go można tuż obok kładki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław - przyszła Europejska Stolica Kultury

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 16:02
- Na nowo odkrywamy znaczenie słowa komunalizacja. To niezręczne polskie tłumaczenie: jesteśmy gminą, czyli komuną, czyli wspólnotą - mówi Rafał Dutkiewicz o ESK, czyli Europejskiej Stolicy Kultury.
rozwiń zwiń