X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prapremiera opery "Czarodziejska góra"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2015 17:55
W ostatnim tygodniu Malta Festival Poznań odbędzie się pokaz opery Pawła Mykietyna wg "Czarodziejskiej góry" Tomasza Manna.
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn, Małgorzata Sikorska-Miszczuk
Andrzej Chyra, Paweł Mykietyn, Małgorzata Sikorska-MiszczukFoto: materiały organizatora/Agata Schreyner

Libretto napisała jedna z najaktywniejszych dramatopisarek polskich - Małgorzata Sikorska-Miszczuk. Reżyserii podjął się Andrzej Chyra. Scenografię przygotował Mirosław Bałka. Malta zaprosiła najznakomitsze nazwiska do udziału w swoistym eksperymencie. My także eksperymentujemy, gdyż teatr, a tym bardziej opera, nie stanowią tematu audycji publicystycznej, jaką jest "Klub Trójki".

Powieść Manna jednak, jak się okazało, nawiązuje do idiomu tegorocznej Malty: "Nowy Ład Światowy". Spotykają się zarazem w Poznaniu "okrągłe" rocznice (25-lecie festiwalu, 50-lecie śmierci Manna, 130-lecie jego urodzin, 100-lecie I wojny światowej). Pomysł dyrektora Michała Merczyńskiego sprzed 5 lat, realizowany w tym roku, nabrał niespodziewanej aktualności.

Nasze spotkanie w "Klubie Trójki" odbędzie się w miejscu premiery spektaklu (Collegium Da Vinci) tuż po drugiej próbie generalnej. Spodziewamy się uczestnictwa jego twórców w naszej audycji.

W roli współgospodarza - dyrektor Michał Merczyński.

Zapraszamy.

Barbara Marcinik i Wojciech Dorosz - wydawca.

***

Audycja "Klub Trójki" zostanie wyemitowana w środę (24.06) w godzinach 21.05-22.00