X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstańcy Warszawy: "pamiętajcie o naszych kompanach"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 18:16
- Cenne jest każde zdanie, każda krótka rozmowa i przesłanie, które powtarzają powstańcy: by pamiętać o ich poległych kompanach - mówi Marcin Pośpiech, relacjonujący w Trójce obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Audio
  • Obchody 71. rocznicy Powstania Warszawskiego (Serwis informacyjny Trójki)
Warszawa, 1 sierpnia 2015. Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego
Warszawa, 1 sierpnia 2015. Uroczystości przed pomnikiem Gloria Victis na Wojskowych Powązkach z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania WarszawskiegoFoto: PAP/Radek Pietruszka

Na wojskowych Powązkach powstańcy i mieszkańcy stolicy oddali hołd powstańcom. Przy pomniku Gloria Victis obecni byli między innymi: premier Ewa Kopacz, marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz, prezydent-elekt Andrzej Duda.  W godzinę "W", kiedy zawyły syreny, na minutę stanęło miasto.

Powstanie Warszawskie - serwis specjalny Polskiego Radia >>>

- 71 lat temu, dokładnie o 17.00, w stolicy rozpętała się dramatyczna walka o wolność, a zarazem piekło na ziemi - przypomina Marcin Pośpiech. Do nierównego boju z Niemcami ruszyło około 30 tys. powstańców, mieli walczyć kilka dni, skapitulowali po 63 dniach.

IAR/mk

Czytaj także

Życie codzienne w czasie Powstania Warszawskiego. Jakie było?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 18:55
Życie codzienne powstańców było przeważnie szare i smutne. Czego najbardziej brakowało mieszkańcom Warszawy w tamtym okresie? O tym mówili goście "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. "To nie bohaterstwo, to obowiązek"

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 09:30
Trwają stołeczne uroczystości w rocznicę Powstania Warszawskiego. W Trójce swoimi wspomnieniami dzielą się cisi bohaterowie Powstania Warszawskiego...
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokój na lato" przy Muzeum Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 15:30
W 71. rocznicę Powstania Warszawskiego przystajemy i wspominamy tych, którzy walczyli i zginęli w 1944 roku. Przenosimy się do nowego miejsca, które powstało przy Muzeum Powstania Warszawskiego - "Pokoju na lato".
rozwiń zwiń