X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szczęście i spokój odnaleźli w Górach Kaczawskich

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 09:11
Ich dom nie jest podłączony do sieci energetycznej. Bo za daleko. Takiego właśnie miejsca i życia szukali Sylwia i Tomek.
Panorama Wojcieszowa
Panorama WojcieszowaFoto: Aconcagua/Wikimedia Commons/CC BY-SA

Sylwia Jastrzębska i Tomek Sikorski, zwany przez przyjaciół Sikorem, od 19 lat mieszkają w lesie w poniemieckim domu, niedaleko Wojcieszowa w Górach Kaczawskich. To swoje miejsce nazywają Osadą Czystych Energii.

Ich życie jest niełatwe, pełne wyrzeczeń, ale to efekt świadomego wyboru. Wyboru prostoty, spokoju w harmonii z naturą. Robią bębny, wzorowane na etnicznych afrykańskich czy indiańskich - w tradycyjny sposób, ręcznie. Zbierają zioła oraz minerały i kamienie szlachetne, których w Górach Kaczawskich jest pod dostatkiem. Wyznają zasadę, że szczęścia nie należy oczekiwać, bo ono jest teraz. Jeśli potrafimy je dostrzec...

***

Do wysłuchania reportażu "Szczęście jest teraz" autorstwa Doroty Jaśkiewicz-Łebek zapraszamy w środę (12 sierpnia) o godz. 18.15.