X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nieznane życie polskich pszczół

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2015 15:47
W audycji "Zagadkowy poranek" mówiliśmy dużo o tych popularnych owadach, które wielu wydają się pospolite i dobrze znane. Tymczasem pszczoły potrafią zaskakiwać.
Audio
  • "Zagadkowy poranek" w świecie pszczół, rysowników i wiele więcej (Zagadkowy poranek/ Trójka)
Różnorodność pszczół może być naprawdę zaskakująca - przekonują goście Trójki
Różnorodność pszczół może być naprawdę zaskakująca - przekonują goście Trójki Foto: Pixabay.com/8300

Jakie są ulubione rośliny pszczół? Krystyna Jędrzejewska-Szmek z Uniwersytetu Warszawskiego przyznała, że to trudne pytanie, bo jest dużo różnych gatunków pszczół. - Pszczoła miodna, najbardziej popularna, nie jest wcale jedyną. W Polsce żyje około 450 różnych gatunków pszczół - powiedziała ekspertka.

Okazuje się, że są też np. pszczoły samotnice. - Z reguły na hasło "pszczoła" myślimy o dużych rodzinach. Tymczasem spora część gatunków pszczół w Polsce to samotnice. Nie zakładają one dużych grup. Składają jaja, zamurowują je w specjalnych komórkach i później się nimi nie zajmują. Młoda pszczoła, jak tylko wydostanie się z komórki, jest zdana sama na siebie - tłumaczył Paweł Pstrokoński. Goście z Uniwersytetu Warszawskiego opowiedzieli wiele ciekawostek i podali dużo informacji praktycznych na temat pszczół i owadów do nich podobnych. Przynieśli też do studia tajemnicze przedmioty…

W audycji gościliśmy też m.in. Anitę Graboś, która opowiadała o kolorowankach dla dorosłych i dla dzieci. Jak zawsze był naukowy cykl "Szkiełko i oko", podaliśmy także smakowity przepis. Tym razem na pyszny letni deser.

***

Tytuł audycji: Zagadkowy poranek
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Goście: Krystyna Jędrzejewska-Szmek (ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), Paweł Pstrokoński (ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego), Anita Graboś (malarka, graficzka)
Data emisji: 15.08.2015
Godzina emisji: 7.05

ei/mk

Czytaj także

Książki z przepisami - zaproszenie do kulinarnych eksperymentów

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 12:59
W dniach 24-26 lipca w Warszawie odbędą się 3. Targi Książki Kulinarnej. O imprezie opowiada w Trójce jej organizatorka Marta Gessler.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kuchnia to więcej niż pierogi

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 16:48
Przewodniczka kulinarna Magda Gendźwił przekonywała w Trójce, że pod względem kulinarnym mamy się czym chwalić przed obcokrajowcami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Pruchnicka i głosy słodkie jak miód

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 14:30
- To szczęście, że jest na świecie zespół Hey i Katarzyna Nosowska. Ona pisze o rzeczach, które są częścią mojego świata. Bardzo jest mi bliska - przyznaje Katarzyna Pruchnicka.
rozwiń zwiń