Patti Smith gościem Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 15:11
Wydana czterdzieści lat temu płyta "Horses" pojawia się we wszystkich zestawieniach najważniejszych albumów wszech czasów.
Patti Smith - jedna z największych poetek w historii rocka
Patti Smith - jedna z największych poetek w historii rockaFoto: mat. promocyjne

Jej autorka, Patti Smith, jest dziś legendą rocka, uznawaną za matkę chrzestną muzyki punk i wielką poetkę rock’n’rolla. Wszystko to, hałas, poezję, niepokój i piękno pokazała na koncercie na Off Festivalu. Chwilę przed – znakomitym – występem udzieliła Trójce jedynego radiowego wywiadu.

Wokalistka zajmująco opowiadała o Nowym Jorku z czasów jej młodości: mieście walczącym z biedą, chciwością, ale też miejscu inspirującym młodych artystów. Odniosła się też do legendarnej płyty "Horses": – Nie gramy tej muzyki z nostalgii. Nie chcemy, żeby ktoś marzył o latach siedemdziesiątych, oglądał się na przeszłość, tylko patrzył do przodu, w przyszłość.

Dowiemy się, jaka sztuka porusza artystkę. To nie tylko Picasso i Pollock czy Rigoletto z Pavarottim. Obok sław Patti wymienia też swoje dzieci. Bardzo ciepło mówi o Polsce i zachodzących w niej zmianach. Mówi też o swojej sile, która pozwoliła jej przetrwać wszystkie przeciwności i wciąż przemierzać świat, ze swoim przekazem, ze swoją muzyką. Tych ważnych słów nie zabraknie i w tej rozmowie.

Zapraszam na spotkanie z Patti Smith w sobotę 22 sierpnia o 18:05.

Anna Gacek

Czytaj także

Maria Peszek: nie jestem smarkata

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:00
- Zdaję sobie sprawę, że moje bycie tutaj nie będzie wiecznie trwało. I dlatego chcę robić to, co jest dla mnie najistotniejsze w życiu, czyli sztukę - mówi Maria Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek o burlesce i zaskakującej trasie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 19:03
- Po Męskim Graniu wracam na pełniejszą trasę dopiero w listopadzie. Będzie inna niż poprzednie, bo zagramy w filharmoniach, teatrach, czyli mało rockowych przestrzeniach - zapowiada Artur Rojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwie Fridy", czyli wizualizacja emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 14:04
- Twórczość Fridy Kahlo to swego rodzaju kronika jej życia. To opowieść o jej cierpieniu - opowiada Joanna Rusinek, malarka.
rozwiń zwiń