X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Patti Smith gościem Anny Gacek

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 15:11
Wydana czterdzieści lat temu płyta "Horses" pojawia się we wszystkich zestawieniach najważniejszych albumów wszech czasów.
Patti Smith - jedna z największych poetek w historii rocka
Patti Smith - jedna z największych poetek w historii rockaFoto: mat. promocyjne

Jej autorka, Patti Smith, jest dziś legendą rocka, uznawaną za matkę chrzestną muzyki punk i wielką poetkę rock’n’rolla. Wszystko to, hałas, poezję, niepokój i piękno pokazała na koncercie na Off Festivalu. Chwilę przed – znakomitym – występem udzieliła Trójce jedynego radiowego wywiadu.

Wokalistka zajmująco opowiadała o Nowym Jorku z czasów jej młodości: mieście walczącym z biedą, chciwością, ale też miejscu inspirującym młodych artystów. Odniosła się też do legendarnej płyty "Horses": – Nie gramy tej muzyki z nostalgii. Nie chcemy, żeby ktoś marzył o latach siedemdziesiątych, oglądał się na przeszłość, tylko patrzył do przodu, w przyszłość.

Dowiemy się, jaka sztuka porusza artystkę. To nie tylko Picasso i Pollock czy Rigoletto z Pavarottim. Obok sław Patti wymienia też swoje dzieci. Bardzo ciepło mówi o Polsce i zachodzących w niej zmianach. Mówi też o swojej sile, która pozwoliła jej przetrwać wszystkie przeciwności i wciąż przemierzać świat, ze swoim przekazem, ze swoją muzyką. Tych ważnych słów nie zabraknie i w tej rozmowie.

Zapraszam na spotkanie z Patti Smith w sobotę 22 sierpnia o 18:05.

Anna Gacek

Czytaj także

Maria Peszek: nie jestem smarkata

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:00
- Zdaję sobie sprawę, że moje bycie tutaj nie będzie wiecznie trwało. I dlatego chcę robić to, co jest dla mnie najistotniejsze w życiu, czyli sztukę - mówi Maria Peszek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek o burlesce i zaskakującej trasie koncertowej

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 19:03
- Po Męskim Graniu wracam na pełniejszą trasę dopiero w listopadzie. Będzie inna niż poprzednie, bo zagramy w filharmoniach, teatrach, czyli mało rockowych przestrzeniach - zapowiada Artur Rojek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dwie Fridy", czyli wizualizacja emocji

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 14:04
- Twórczość Fridy Kahlo to swego rodzaju kronika jej życia. To opowieść o jej cierpieniu - opowiada Joanna Rusinek, malarka.
rozwiń zwiń