X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cała Polska czytała "Lalkę" Bolesława Prusa

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 09:51
W Ogrodzie Saskim w Warszawie zakończył się finał ogólnopolskiego Narodowego Czytania "Lalki" Bolesława Prusa. - To jedna z najpiękniejszych książek, jakie czytałam - mówi aktorka Magdalena Różczka.
Audio
  • Aktorzy czytający "Lalkę" mówią o powieści Bolesława Prusa (Serwis informacyjny Trójki)
  • Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim (Serwis informacyjny Trójki)
  • Przed rozpoczęciem Narodowego Czytania "Lalki" Ksenia Matczak sprawdza, ile Polacy wiedzą o powieści Bolesława Prusa (Serwis informacyjny Trójki)
  • Narodowe Czytanie "Lalki". Relacja Ksenii Matczak (Serwis informacyjny Trójki)
  • Anna Dymna o wyzwaniach podczas Narodowego Czytania 2015. Relacja Moniki Gosławskiej (Serwis informacyjny Trójki)
Beata Tyszkiewicz jako tytułowa Lalka w ekranizacji powieści Bolesława Prusa w 1968 roku w reżyserii Wojciecha Jerzego Hasa
Beata Tyszkiewicz jako tytułowa "Lalka" w ekranizacji powieści Bolesława Prusa w 1968 roku w reżyserii Wojciecha Jerzego HasaFoto: PAP/Wołoszczuk

Akcję z udziałem wybitnych aktorów i twórców zainaugurowała para prezydencka, która wieczorem zakończyła również tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przez cały dzień powieść czytali aktorzy Bartłomiej Topa, Jerzy Radziwiłowicz, Małgorzata Foremniak, Magdalena Różczka, Wojciech Zieliński, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jerzy Bończak, Eryk Lubos, Anna Dymna, Jan Peszek, Piotr Głowacki oraz Paweł Królikowski.

W czwartek 3 września w "Klubie Trójki" Jerzy Sosnowski przeprowadził  rozmowę o "Lalce" z prof. Ewą Paczoską, która zauważyła, że Prus wykorzystał w powieści szereg ekstrawaganckich rozwiązań. - To jej konstrukcja, kompozycja, zastosowanie różnych perspektyw narracyjnych i otwarte zakończenie, które ma kilka wariantów. Już sam początek "Lalki" jest szalenie awangardowy - podkreślała prof. Paczoska.

W sobotę 5 września Program 3 Polskiego Radia szeroko relacjonował przebieg Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim w swoich serwisach informacyjnych.

Jak co roku na stronie portalu Polskiego Radia nadawaliśmy trasmisję z Narodowego Czytania w Ogrodzie Saskim (w godz. 11.00-22.00). Szczegóły znajdą Państwo tutaj.

mat.prom./iwo/fbi

Czytaj także

Prezydent zainauguruje w sobotę Narodowe Czytanie "Lalki"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 13:20
Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa, które odbywać się będzie w sobotę w całym kraju, zainauguruje w Warszawie prezydent Andrzej Duda z małżonką. Potem przez cały dzień powieść czytać będą m.in. znani aktorzy.
rozwiń zwiń