X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Na czym polega edukacja domowa?

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2015 14:49
Czym jest edukacja domowa i dlaczego niektóre rodziny się na nią decydują? Mówi o tym reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek.
Czy dziecko uczące się w domu lepiej przyswaja wiedzę? (zdjęcie ilustracyjne)
Czy dziecko uczące się w domu lepiej przyswaja wiedzę? (zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay/utroja0

Czasem jest to kontra wobec systemu edukacji, czasem "nie ma innego wyjścia" (np. ze względu na stan zdrowia dziecka), ale coraz częściej edukacja domowa to świadomy wybór rodziców, którzy stawiają na indywidualny i bardziej naturalny rozwój dziecka.

Ta forma edukacji jest bardzo popularna w USA, gdzie najlepsze uniwersytety chętnie przyjmują młodzież wyedukowaną w domowych warunkach. W Polsce jeszcze kilka lat temu dzieci uczących się w domu było około setki. Ich liczba przyrasta jednak lawinowo. W ubiegłym roku było ich podobno już ponad 2500, a w tym jest jeszcze więcej.

Dane są szacunkowe, bo resort szkolnictwa nie podaje oficjalnych. A może nawet nie prowadzi statystyk? Motywy rodziców są różne, zawsze jednak ci, którzy decydują się sami uczyć swoje dzieci, podporządkowują temu celowi swoje życie, ponieważ bardzo zależy im na własnych potomkach.

O swoich doświadczeniach opowiadają rodziny państwa Karolewskich z Wrocławia i Wilków z Jeleniej Góry.

***

Reportaż  Doroty Jaśkiewicz-Łebek pt. "Natasza nie idzie do szkoły" zostanie wyemitowany w poniedziałek (7.09) w godzinach 18.15-18.30.