X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

40 lat minęło! Jubileusz Maanamu w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 15:40
Plebiscyt dla słuchaczy i specjalne wydanie Listy Przebojów Programu III z okazji czterech dekad istnienia grupy.
Czerwiec 1980.  Marek Jackowski i Kora podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu
Czerwiec 1980. Marek Jackowski i Kora podczas XVIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w OpoluFoto: PAP/Krzysztof Świderski

"Boskie Buenos", "Szare miraże", "Cykady na Cykladach", "Nie poganiaj mnie, bo tracę oddech", "Wyjątkowo zimny maj", "Róża", a może zupełnie coś innego?

O tym, jaki utwór Maanamu zwyciężył w plebiscycie słuchaczy Trójki z okazji 40-lecia tej popularnej grupy, przekonamy się już w piątek 16 października podczas specjalnego wydania "Listy Przebojów Programu 3".

Słuchacze Trójki głosowali na największy przebój Maanamu przez pięć tygodni, od początku września. Wybierać było można spośród 195 najbardziej znanych utworów zespołu, ale też solowych nagrań jej liderów - Kory i Marka Jackowskiego. Plebiscyt zakończył się 12 października, a jego wyniki poznamy w najbliższym wydaniu "LP Trójki" (piątek, 16 października, godz. 9.05-12.00) i "Listy Przebojów Programu 3" (godz. 19.05-22.00), które to audycje zostaną w całości poświęcone temu niezwykłemu zespołowi.

Specjalne wydanie słynnej, trójkowej "Listy" z okazji 40-lecia zespołu poprowadzi Piotr Baron, a gospodarzem poprzedzającej ją "LP Trójki" będzie Marek Niedźwiecki, który zaprezentuje m.in. obszerne fragmenty wywiadu Piotra MetzaKorą - m.in. na temat historii i dorobku zespołu.

Równolegle, bo dokładnie 16 października, na rynku ukaże się specjalne wydawnictwo podsumowujące ogromny muzyczny dorobek grupy. Na podwójnym albumie "Miłość jest cudowna (1975-2015)" znajdzie się 40 zremasterowanych piosenek z całej historii Maanamu.

- W 2015 roku mija 40 lat od momentu powstania zespołu. Największe sukcesy odnosił on w latach 80. zeszłego wieku. To Maanam rozpoczął rockową rewolucję w Polsce - stał się klasykiem polskiej muzyki rockowej, a Kora, wokalistka i autorka większości tekstów grupy, rockowa ikoną - mówi Kamil Sipowicz, pisarz, malarz i historyk filozofii, a prywatnie mąż Kory.

- Maanam odbył długą drogę: od zespołu post-hipisowskiego w roku 1975, przez akustyczny, lecz punkowy w roku 1977 z Johnem Porterem w składzie, następnie rasowo nowofalowy i rockowy z roku 1981, refleksyjny w 1994, skończywszy na znowu rockowym w roku 2004. W 2013 roku zmarł Marek Jackowski, tym samym nadzieje na reaktywację Maanamu stały się nieaktualne. Została muzyka. Muzyka, która towarzyszyła nam w naszym życiu, naszych emocjach, w naszych zakochaniach, rozstaniach, w naszej smucie wojennej i radości z wolnej Polski. Warto słuchać Maanamu. Ta muzyka wzbogaca i wielu ludziom nadal daje siłę do życia, do walki z przeciwnościami, z depresjami i falami szczęścia. Ma nam grać Maanam - dodaje Sipowicz.

Muzyczne spotkanie z twórczością zespołu Maanam na antenie Trójki w piątek 16 października w audycjach "LP Trójka" (9.05-12.00) i "Lista Przebojów Programu 3" (19.05-22.00).

Zobacz więcej na temat: Kora Maanam MUZYKA Trójka