Smolik i L.U.C nagrali, Ty możesz być właścicielem! Wyjątkowa okazja w ramach akcji "Święta bez granic"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:14
Takiego singla jeszcze w Polsce nie było – L.U.C, Smolik i międzynarodowa orkiestra Rebel Babel nagrali utwór, który w piątek 18 grudnia wystawią na licytację w Trójce w ramach akcji "Święta bez granic 2015".
Audio
  • L.U.C i Smolik opowiadają o nietypowym pomyśle muzycznym (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
L.U.C, Andrzej Smolik i Adam Lepka nagrali wyjątkowy utwór dla zwycięzcy licytacji
L.U.C, Andrzej Smolik i Adam Lepka nagrali wyjątkowy utwór dla zwycięzcy licytacjiFoto: Darek Kawka

Zwycięzca będzie mógł nazwać piosenkę swoim imieniem i zdecydować, czy podzieli się nią ze słuchaczami, czy na zawsze pozostanie ona w jego prywatnej kolekcji. Dochód z aukcji przeznaczony zostanie w całości na rzecz małych podopiecznych Fundacji "Koocham" - dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną.
 
Z inicjatywą tej bezprecedensowej akcji wyszli sami muzycy. Łukasz "L.U.C" Rostkowski i Andrzej Smolik zgłosili się do Programu 3 z niecodzienną propozycją napisania, wyprodukowania, wydania (tylko w jednej sztuce!) i oddania na aukcję swojego wspólnego premierowego utworu.

Okładka autorstwa M. Dziekana Okładka autorstwa M. Dziekana

Sesja nagraniowa tajemniczej piosenki, która być może nigdy nie doczeka się publicznej emisji (o czym zdecyduje zwycięzca licytacji), odbyła się 8 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. W przygotowaniu wyjątkowego singla wzięli udział muzycy z Polski i z Ukrainy w ramach projektu budowania wielokulturowej, pozytywnej orkiestry Rebel Babel Jana Feat.’a. Nagranie to wystawione zostanie na trzecią aukcję Trójki w ramach tegorocznej edycji charytatywnej akcji "Święta bez granic 2015" (w piątek 18 grudnia w godz. 16.00-19.00).

Święta bez granic - wszystko o akcji>>>

- Osoba, która najdrożej wyceni nasz utwór, dostanie jego jedyną kopię, a tak naprawdę oryginał w formacie singla kompaktowego. Ponadto otrzyma licencję i prawo do zadecydowania o premierze i podzielenia się piosenką z innymi albo prawo do tego, by kawałek ten pozostał tylko w jej fonotece - wyjaśnia L.U.C. - Tytułem singla będzie imię zwycięzcy aukcji wypisane osobiście przez artystów na jedynym egzemplarzu, do którego okładkę przygotował - również charytatywnie i tylko w jednej sztuce - znakomity ilustrator Michał Dziekan. - Otwórzcie serca i bądźcie z nami - zaprasza L.U.C.

Oto film promujący wydarzenie:


Akcji patronuje Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016, która przekazała na aukcję także inne rekwizyty od artystów, z którymi współpracuje, np. prezenty od Ennio Morricone.

Dochód ze sprzedaży płyty-singla zostanie przekazany dla Fundacji "Koocham" z gminy Nieporęt k/Warszawy, która wspiera dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i pragnie wybudować dla nich ośrodek specjalistyczny (konto bieżące: Bank Millenium 09 1160 2202 0000 0002 6082 4039; konto akcji "Święta bez granic 2015" - Raiffeisen Bank Polska S.A.  10 1750 0012 0000 0000 3135 3815 - w tytule przelewu "Trójka - Święta bez granic").

Święta bez granic - wszystko o akcji>>>

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Krystian Hanke
Autorka materiału: Magdalena Karczewska
Data emisji: 15.12.2015
Godzina emisji: 18.13

ei/asz

Czytaj także

Wrocławskie historie L.U.C-a

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2015 17:40
- Moim hołdem dla Wrocławia jest album "Kosmostumostów". Już opowiadałem o tym mieście, ale jeszcze wiele mógłbym mówić, zwłaszcza teraz, gdy tyle się tu zmienia - mówi w "Offensywie" Łukasz "L.U.C" Rostkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Smolik o muzyce, która wywołuje głód

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2015 23:00
Wspólny album Andrzeja Smolika i Keva Foxa został doceniony zarówno przez krytyków, jak i publiczność. - Robiąc tę płytę, chcieliśmy samych siebie zostawić z pewnym rodzajem głodu. Chcieliśmy, żeby była ona spójna, krótka i w miarę wyraźna - mówi w Trójce Smolik.
rozwiń zwiń