Trzecia, absolutnie rekordowa licytacja za nami!

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 19:06
Podczas trzeciej licytacji zebraliśmy dzięki Państwu ponad 162 tys. zł. Dodatkowo z smsów uzyskaliśmy ponad 107 tys. zł. Cały dochód z prowadzonej przez Kubę Strzyczkowskiego aukcji przeznaczony będzie na charytatywną akcję "Święta bez granic 2015", w ramach której wspieramy podopiecznych Fundacji "KOOCHAM".
Audio
 • Najbardziej emocjonujące momenty licytacji... (Serwis informacyjny Trójki)
 • Michał Rusinek opowiada o zestawie związanym z Wisławą Szymborską (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Marek Niedźwiecki opowiada o zestawie od Ennio Morricone (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • L.U.C opowiada o piosence nagranej specjalnie dla zwycięzcy, oraz prezentuje fragment utworu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Andrzej Smolik i Piotr Stelmach mówią o piosence nagranej dla zwycięzcy licytacji (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Ryszard Jaźwiński o zestawie filmów z cyklu "Martin Scorsese prezentuje: Arcydzieła polskiego kina" (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Piotr Metz mówi o zestawie od zespołu Faith No More (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Tomasz Gorazdowski przedstawia prezenty od Bena Collinsa znanego jako Stig (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Założycielka Fundacji "KOOCHAM" Joanna Palica dziękuje słuchaczom Trójki (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
 • Podsumowanie licytacji z 18.12.2015 (Serwis informacyjny Trójki)
Zestaw związany z Wisławą Szymborską osiągnął rekordową cenę 45 000 zł
Zestaw związany z Wisławą Szymborską osiągnął rekordową cenę 45 000 złFoto: Adam Sobieraj/PR

To była niesamowita licytacja! Państwa hojność okazała się zupełnie wyjątkowa... Joanna Palica, założycielka Fundacji "KOOCHAM", nie kryła wzruszenia. - Brak mi słów - mówiła.

Tym razem słuchacze Trójki licytowali niezwykłe pamiątki związane ze światem muzyki, filmu, literatury i sportu. To dary, o których wyjątkowości decydują wielkie nazwiska i dorobek artystyczny. Poniżej prezentujemy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów, które znalazły nowych właścicieli podczas aukcji 18 grudnia 2015 roku.

 • Zestaw noblistki, czyli wiersz "Cień" z autografem Wisławy Szymborskiej oraz zbiór jej felietonów i kalendarz z kolażami noblistki - z limitowanego numerowanego wydania. Całość wylicytowała za 45 000 zł pani Ewa.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Cieszący się największym zainteresowaniem przedmiot z tego zestawu to wydruk komputerowy wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Cień", opatrzony autografem noblistki. Efektowna oprawa (szkło z przodu i z tyłu) pozwala upewnić się, że to nie kserokopia, tylko autentyczny podpis (cienkopis przebija na drugą stronę kartki).

- Ramkę z wierszem można powiesić na ścianie na dwa sposoby: albo awersem, albo rewersem, w zależności od nastroju - wyjaśnia prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek, dzięki któremu te dary związane z wybitną poetką trafiły na Trójkową licytację.

Wyjątkowa jest także druga pozycja w zestawie, czyli kalendarz na rok 2016 z reprodukcjami kolaży Wisławy Szymborskiej. Jedno z dzieł widać na okładce - ten kolaż zrobiła dla Umberto Eco z okazji jego urodzin. Kalendarza z tej serii nie da się kupić, został wydany tylko w 200 egzemplarzach. Licytowany ma numer 166.

Oprócz wiersza "Cień" i limitowanego kalendarza w zestawie jest pokaźnej grubości książka (848 strony) zatytułowana "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". To zbiór wszystkich felietonów autorstwa Wisławy Szymborskiej, zawierająca jej teksty o książkach, pisane i publikowane przez kilkadziesiąt lat. Większość z nich ukazała się tylko w prasie i nie była wznawiana w formie książkowej.

 • Specjalny premierowy utwór L.U.C-a i Smolika z orkiestrą REBEL BABEL Jana Feat.'a. Piosenkę za 33 333 zł kupił pan Tadeusz.

Takiego singla jeszcze w Polsce nie było! Artyści postanowili przekazać piosenkę na naszą aukcję charytatywną, niosącą pomoc niepełnosprawnym dzieciom (utwór został napisany specjalnie z myślą o licytacji!).

(fot: materiały promocyjne A. Głuszko B. Maz) (fot: materiały promocyjne A. Głuszko B. Maz)

L.U.C, Smolik i orkiestra REBEL BABEL Jana Feat.'a stworzyli utwór dla jednej osoby. Okazał się nią właśnie pan Tadeusz.

Czytaj dalej
okladka_lsrbj4.jpg
Wyjątkowa piosenka na świątecznej aukcji

Pan Tadeusz otrzyma licencję na ten utwór i będzie mógł zdecydować, czy chce się podzielić nim ze światem, czy też na zawsze zostanie on wyłącznie w jego prywatnej kolekcji (bez publicznej prezentacji).

To nie wszystko. Tytuł singla zostanie opatrzony imieniem zwycięzcy aukcji. Oprawę graficzną stworzy - także charytatywnie - znakomity polski ilustrator Michał Dziekan.

Nagranie singla odbyło się w minionym tygodniu w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.

 • Zestaw od zespołu Faith No More: naciąg na bęben z perkusji Mike'a Bordina, z podpisami wszystkich członków zespołu, winylowy album "Sol Invictus" - także z autografami muzyków, a także płyty CD. Nowym właścicielem zestawu jest pan Marcin, który wylicydował przedmioty za 33 333 tysiące zł.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

W ostatniej chwili przed licytacją dowiedzieliśmy się, że zestaw od zespołu powiększył się o naciąg na bęben z perkusji Mike'a Bordina, z podpisami wszystkich członków zespołu. Średnica ok. 39 centymetrów. Rzecz unikatowa! 

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Album "Sol Invictus" ukazał się w maju tego roku i był pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu z Kalifornii od 18 lat! Zebrał pozytywne recenzje krytyków, a fani znów mogli cieszyć się premierowymi nagraniami swoich idoli, w których nie zabrakło ani charakterystycznego dla grupy łączenia gatunków ani wokalnych popisów Mike'a Pattona. Charyzmatyczny wokalista wraz z kolegami odbyli trasę koncertową "Sol Invictus Tour", odwiedzając między innymi Kraków.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Pan Marcin wylicytował winylową płytę "Sol Invictus", podpisaną przez wszystkich członków zespołu! Dodatkiem do niej jest zestaw płyt CD: "Introduce Yourself", "Live At The Brixton Academy", "King For A Day Fool For A Lifetime", zbiór płyt z serii Original Album Series, "The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection" oraz dwupłytowe wydanie słynnego albumu "Angel Dust" z dodatkowymi utworami, także w wersjach koncertowych.

 • Zestaw 4 płyt CD z muzyką filmową Ennio Morricone z dedykacją kompozytora oraz 2 bilety na koncert Ennio Morricone (23 lutego 2016 we Wrocławiu). Całość za 25 333 zł wylicytował je pan Robert.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Ennio Morricone jest jednym z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej w historii kina. I jednym z najbardziej pracowitych artystów w tej dziedzinie - skomponował muzykę do ponad 500 filmów i innych produkcji.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Ale nie tylko ze względu na tę imponującą liczbę warto sięgnąć po nagrania włoskiego twórcy. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości , jest też laureatem dwóch Złotych Globów (za film "Misja" oraz "1900: Człowiek legenda") oraz wielu innych nagród.

Podczas aukcji pan Robert stał się właścicielem imponująco wydanego albumu "Ennio Morricone" (132 strony, 300 zdjęć, 4 CD) oraz dwóch biletów na koncert artysty we Wrocławiu. Na czterech płytach znalazły się kompozycje z tak słynnych filmów jak "Dobry, zły i brzydki", "Nietykalni" czy "Dawno temu w Ameryce". Egzemplarz jest wyjątkowy, bowiem został opatrzony dedykacją i autografem samego Ennio Morricone.
 

 • Zestaw filmów Blu-ray z cyklu "Martin Scorsese prezentuje: Arcydzieła polskiego kina" z autografami twórców. Cały zestaw za 5 500 zł kupił pan Jacek.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Znakomity amerykański reżyser Martin Scorsese jest znawcą i fanem polskiego kina. Od 2014 roku firmuje swoim nazwiskiem przegląd klasycznych polskich filmów rekomendowanych przez niego osobiście. Do tej pory pokazy odbyły się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz w Chinach.

(fot. A. Sobieraj) (fot. mat. prom.)

Teraz nagłówek "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" trafił na pierwszy zestaw (kolejne w przygotowaniu) wybranych dzieł naszej kinematografii. W efektownym pudełku znalazło się osiem filmów z najwyższej półki: "Ziemia obiecana" i "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, "Constans" i "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego, "Faraon" Jerzego Kawalerowicza, "Salto" Tadeusza Konwickiego, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa oraz "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland.

Filmy są odnowione cyfrowo, w najwyższej dostępnej jakości i po raz pierwszy wydane w formie kolekcji płyt Blu-ray. A Martin Scorsese brał aktywny udział w tworzeniu tego wydawnictwa. Nie tylko wybierał tytuły, ale i osobiście akceptował unikatowy design.

Na wylicytowanym egzemplarzu Zwycięzca znajdzie podpisy twórców tych dzieł: reżyserów – Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego oraz autorów zdjęć - Sławomira Idziaka, Jacka Petryckiego, Witolda Sobocińskiego, Jerzego Wójcika i Wiesława Zdorta.

 • Biały kask z autografem oraz książka od Bena Collinsa znanego jako Stig oraz książka Jeremy'ego Clarksona pt. "Co może pójść nie tak?" z autografem autora. Zestaw kupił za 20 000 zł pan Seweryn.

(fot. T. Gorazdowski) (fot. T. Gorazdowski)

Ben Collins to brytyjski kierowca wyścigowy, który startował między innymi w zawodach Formuły 3 czy 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Popularność zyskał dzięki telewizyjnemu programowi Top Gear, w którym przez 8 lat występował jako Stig, mistrz kierownicy o nieustalonej tożsamości.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Kim jest Stig? - zastanawiali się fani motoryzacji na całym świecie. Tajemnicę udało się utrzymać do czasu, aż Ben Collins ujawnił, że to on jeździł przez 8 lat w białym kombinezonie i zawsze w białym kasku.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Jako kierowca samochodów brał udział w scenach pościgów i ujęciach kaskaderskich w filmach o Spidermanie, Batmanie czy ostatnio o Jamesie Bondzie (w "Spectre" zastępował za kierownicą samego agenta 007).

Na Trójkową licytację Ben Collins ofiarował nam biały kask, z autografem i mottem, którym się kieruje. Dodatkowo, Tomasz Gorazdowski dodał na licytację książkę Jeremy'ego Clarksona pt. "Co może pójść nie tak?" z autografem autora.

Dodatkowo, z charytatywnych sms-ów, udało się nam zebrać ponad 107 tys. złotych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą licytację w ramach akcji Święta bez granic 2015!

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Data emisji: 18.12.2015
Godzina emisji: 16.05 - 19.00

fbi/mk

Czytaj także

Sukienka ZAZ najcenniejsza podczas Trójkowej licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 19:37
Absolutnym hitem pierwszej tegorocznej aukcji okazała się koncertowa sukienka oraz płyta "Paris, Encore!" z autografem. Pan Robert wylicytował zestaw za 36 333 zł. Podczas pierwszej Trójkowej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" w sumie udało się zebrać 175 966 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zestaw od Olgi Tokarczuk przebojem drugiej świątecznej licytacji w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 18:55
Cały dochód z licytacji przeznaczony będzie na charytatywną akcję Święta bez granic 2015, w ramach której wspieramy podopiecznych Fundacji KOOCHAM. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej aukcji. Zebraliśmy ponad 100 tys. zł! Dodatkowo, w ramach charytatywnych sms-ów, słuchacze przekazali ponad 60 tys. złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smolik i L.U.C nagrali, Ty możesz być właścicielem! Wyjątkowa okazja w ramach akcji "Święta bez granic"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:14
Takiego singla jeszcze w Polsce nie było – L.U.C, Smolik i międzynarodowa orkiestra Rebel Babel nagrali utwór, który w piątek 18 grudnia wystawią na licytację w Trójce w ramach akcji "Święta bez granic 2015".
rozwiń zwiń