Co może wyniknąć z naszej lekkomyślności?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2016 12:07
W "Klubie Trójki" porozmawiamy o akcji "Nieskradzione.pl", która uświadamia, jak ważna jest ochrona danych osobowych.
Co może wyniknąć z naszej lekkomyślności?
Foto: mat. promocyjne

Utrata dowodu osobistego była od zawsze kłopotliwym doświadczeniem. Jednak dziś, kiedy znaczną część ważnych spraw załatwiamy przez internet, nie tylko kradzież dowodu, ale też wykradzenie danych osobowych (to dane z dowodu, ale też np. numer karty kredytowej), mogą sprowadzić nam na głowę gigantyczne kłopoty. Przy odrobinie pecha wystarczy wyrzucić nie podarty na odpowiednio drobne kawałki wydruk z bankomatu.

Trójka objęła patronatem akcję "Nieskradzione.pl", której organizatorami są: Komenda Główna Policji oraz Biuro Informacji Kredytowej. Jej hasło brzmi: "Bezpieczna tożsamość. Nieskradzione życie". Akcja trwa przez cały bieżący rok i ma na celu wyczulenie nas na sprawę ochrony danych osobowych.

Wielu z nas to ostatnie sformułowanie kojarzy się z uciążliwymi przepisami, wprowadzonymi z chwilą, gdy Polska zaczęła się starać o przyjęcie do Unii Europejskiej. Ale mrożące krew w żyłach historie o sytuacjach, wynikłych z niedostatecznej ochrony danych, przekonają największych sceptyków.

O celach akcji "Nieskradzione.pl" i o tym, co może wyniknąć z naszej lekkomyślności, będziemy rozmawiać z aspirantem sztabowym Robertem Koniuszym, specjalistą Wydziału Profilaktyki Komendy Głównej Policji, oraz z Marcinem Gozdkiem, ekspertem Biura Informacji Kredytowej.

Szczegóły akcji można znaleźć na stronie nieskradzione.pl.

Zapraszamy! - Sylwia Hejj i Jerzy Sosnowski.

Na "Klub Trójki" zapraszamy we wtorek (23.02) od godz. 21.05.