X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O kondycji i wyzwaniach, przed jakimi stoi Europa

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2016 19:59
Dobiega końca X Zjazd Gnieźnieński - największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie ludzi różnych religii. Z pierwszej stolicy Polski nadaliśmy audycję specjalną.
Audio
  • O kondycji i wyzwaniach, przed jakimi stoi Europa (Audycja specjalna/Trójka)
W trzydniowym spotkaniu biorą udział przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ludzie kultury, nauki, polityki i mediów
W trzydniowym spotkaniu biorą udział przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich w Europie Środkowo-Wschodniej oraz ludzie kultury, nauki, polityki i mediówFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

W X Zjeździe Gnieźnieńskim biorą udział katolicy, przedstawiciele chrześcijan z innych Kościołów, a także wyznawcy judaizmu oraz islamu. Wydarzenie to nawiązuje do historycznego Zjazdu Gnieźnieńskiego w 1000 roku, który uważa się za symboliczne przyjęcie Polski do grona państw europejskich. Motywem przewodnim X Zjazdu Gnieźnieńskiego jest 1050. rocznica chrztu Polski. Spotkaniu towarzyszy hasło: "Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa".

Wśród sześciuset gości kongresu znaleźli się przywódcy religijni, politycy, ludzie kultury i mediów, socjologowie, ekonomiści i działacze społeczni. Dyskutowali oni o kondycji Starego Kontynentu i o tym, jak powinny wyglądać Europa i Polska oraz społeczeństwo i Kościół. Debatowali nad tym, jakie wyzwania, zagrożenia i szanse stoją przed nami w kontekście tego, co dzieje się w Polsce, ale także na Ukrainie, w Syrii czy na południowych granicach UE. Te kwestie w rozmowach ze swoimi gośćmi poruszył także Marcin Gutowski, który przygotował i poprowadził specjalną audycję z Gniezna.

***

Tytuł audycji: Audycja specjalna z X Zjazdu Gnieźnieńskiego
Prowadzi: Marcin Gutowski
Goście: dr Michał Bogacki (dyrektor Muzeum Początków Państwa Polskiego), dr Maria Rogaczewska (socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego), Piotr Żyłka (redaktor naczelny portalu DEON.pl), Zuzanna Radzik (teolożka, publicystka "Tygodnika Powszechnego")
Data emisji:
13.03.2016
Godzina emisji: 11.07

mk

Czytaj także

Chrześcijaństwo receptą na problemy Europy?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 19:17
"Europa nowych początków. Wyzwalająca moc chrześcijaństwa" to hasło X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Trzydniowe międzynarodowe spotkanie to pierwsza z centralnych uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski. Jakie odpowiedzi proponuje nam chrześcijaństwo na najważniejsze dziś społecznie pytania i problemy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zjazd Gnieźnieński: ważna moralność w życiu publicznym

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2016 16:42
To specjalne wydanie "Raportu o stanie świata" z Gniezna. W mieście odbywa się X Zjazd Gnieźnieński, który wpisuje się w centralne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski.
rozwiń zwiń