Urokliwy świat pewnego antykwariatu

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2016 13:56
- Wkurza mnie, że wciąż się powtarza, że Polacy nie czytają. To nieprawda – mówi Marek Łączyński, właściciel antykwariatu na warszawskim Grochowie.
Urokliwy świat pewnego antykwariatu
Foto: Glow Image/ East News

To miejsce niezwykłe i nie tylko dlatego, że pan Marek posiada ponad 100 tysięcy książek, a w bazie wpisanych prawie 5 tysięcy klientów z całego świata. Nie tylko książki zajmują półki, pełno tu starych płyt, czasopism, pocztówek a nawet listów. Ludzie przynoszą swoje, czasem kogoś z dalekiej rodziny, ocalając je przed zapomnieniem. Wielu z nich przychodzi poczytać na miejscu, podyskutować, pobyć w tym pełnym klimatu miejscu.

***

Do wysłuchania reportażu "Zakręceni", którego autorką jest Grażyna Wielowieyska, zapraszamy w czwartek (31.03) o godz. 18.15.

Czytaj także

"Kocia książka" - nowość od... Jarosława Iwaszkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 12:25
- To książka, o której istnieniu nikt poza samym Jarosławem Iwaszkiewiczem i kilkoma jego bliskimi nie wiedział. Czekała na odkrycie w szufladzie w muzeum w Stawisku pod Warszawą - mówi Michał Nogaś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojna, Warszawa i służba, czyli historia drapieżnego ptaka AK

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2016 13:00
- Przyznam, że ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie - mówi Michał Nogaś o publikacji będącej zapisem wywiadu z Lucjanem "Sępem" Wiśniewskim.
rozwiń zwiń