Czy protest pielęgniarek jest słuszny?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 15:04
Trwa strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka. Powód? Zbyt mała liczba personelu, zatem dużo obowiązków i niskie płace.
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska (z prawej) w towarzystwie strajkujących pielęgniarek
Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy CZD Magdalena Nasiłowska (z prawej) w towarzystwie strajkujących pielęgniarekFoto: PAP/Leszek Szymański

Problem w tym, że Centrum zadłużone jest na 300 mln złotych i pieniędzy na podwyżki po prostu nie ma. Jak podaje IAR, z informacji Centrum Zdrowia Dziecka i resortu zdrowia wynika, że przeciętna pensja pielęgniarki w tym szpitalu to 4940 złotych brutto.

Czy protest pielęgniarek jest słuszny?

"Za, a nawet przeciw" - zapraszam do dyskusji i głosowania we wtorek (31.05) o 12.05 - Kuba Strzyczkowski

Jeśli chcą Państwo wyrazić swoją opinię na antenie, można do nas dzwonić w trakcie audycji pod numer 22 333 333 3, wysyłać SMS-y pod numer 71 335 lub wysyłać e-maile pod adres: za@polskieradio.pl lub przeciw@polskieradio.pl.

Komentarze do audycji można dodawać na naszym profilu na Facebooku Trójka - Program 3 Polskiego Radia

Sonda, w której możecie Państwo głosować, pojawi się w tym artykule tuż po rozpoczęciu audycji.

Audycji "Za, a nawet przeciw" można słuchać od poniedziałku do czwartku w samo południe. Zapraszamy.

Czytaj także

Kontrowersje wokół leczenia marihuaną

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 15:00
Doktor Marek Bachański, który stosował medyczną marihuanę w leczeniu pacjentów, został dyscyplinarnie zwolniony z pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy papierosy powinny być "brzydkie, grube i śmierdzące"?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 19:00
Posłowie rozpoczęli prace nad przepisami wprowadzającymi dyrektywę tytoniową. Znikną papierosy mentolowe, na opakowaniach znajdą się odstraszające zdjęcia, a e-papierosy będą traktowane jak tradycyjne. Czy to dobry kierunek zmian?
rozwiń zwiń