Jest szansa na zakończenie sporu wokół TK?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 14:44
Do późnej nocy pracowali posłowie z sejmowej komisji sprawiedliwości, dyskutując o zmianach w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.
Sejmowa komisja sprawiedliwości zdecydowała, że ponownie omówi projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Zdaniem opozycji doszło do naruszenia procedury legislacyjnej
Sejmowa komisja sprawiedliwości zdecydowała, że ponownie omówi projekt nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. Zdaniem opozycji doszło do naruszenia procedury legislacyjnejFoto: PAP/Jakub Kamiński

Nad ranem - po siedmiu godzinach obrad - komisja poparła projekt wypracowany na podstawie propozycji Prawa i Sprawiedliwości. To krok w stronę kolejnej zmiany przepisów. Pytanie - czy krok w stronę zakończenia politycznych sporów o TK? W "Pulsie Trójki" będą o tym rozmawiać posłowie: Jerzy Meysztowicz (.Nowoczesna) i Bartłomiej Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość). 

***

Do usłyszenia w "Pulsie Trójki" w środę (6.07) o godz. 17.45,

Marcin Zaborski

Czytaj także

Zamieszanie wokół TK trwa. Burzliwa dyskusja w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2016 08:30
W Sejmie trwają prace nad rozwiązaniem kryzysu związanego z Trybunałem Konstytucyjnym. Trójkowi "Komentatorzy" byli podzieleni w ocenie intencji partii rządzącej, która zainicjowała dyskusję nad nowymi zapisami ws. TK.
rozwiń zwiń