Czwarty medal w Rio. Srebrny Małachowski!

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 13:50
- Zawsze jest sportowa złość, bo można było rzucać lepiej, jednak cieszę się, bo zdobyłem kolejny medal dla Polski - mówił po występie na olimpiadzie w Rio de Jeniero zdobywca srebrnego medalu w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.
Audio
  • Czwarty medal w Rio. Srebrny Małachowski! (Serwis informacyjny Trójki)
Piotr Małachowski zdobył już drugi olimpijski srebrny medal w rzucie dyskiem
Piotr Małachowski zdobył już drugi olimpijski srebrny medal w rzucie dyskiemFoto: PAP/Adam Warżawa

Polak w najlepszym rzucie uzyskał 67,55 m. Wygrał Niemiec Christoph Harting, który w ostatniej próbie wyprzedził Małachowskiego wynikiem 68,37 m. Trzecie miejsce zajął inny reprezentant Niemiec, Daniel Jasiński - 67,05.  To drugie olimpijskie srebro Małachowskiego - na drugim stopniu podium stał także osiem lat temu na igrzyskach w Pekinie.

W Rio de Janeiro nasi reprezentanci wywalczyli już cztery medale - oprócz srebrnego Małachowskiego także złoty i brązowy w wioślarstwie oraz brązowy w kolarstwie szosowym.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której swoje dotychczasowe występy na igrzyskach olimpijskich skomentowali również: biegacz Adam Kszczot, trener siatkarzy Stéphane Antiga, piłkarze ręczni: Adam Wiśniewski, Mariusz Jurkiewicz i Michał Jurecki oraz badmintoniści Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba.

Relację z igrzysk zdajemy Państwu od poniedziałku do soboty w porannej i popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" o godzinie 8.15 i 17.40 oraz w niedziele o godzinie 9.05 i po 17.00 w "Trzeciej stronie medalu".

Igrzyska Olimpijskie - specjalny serwis Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Serwis informacyjny Trójki
Autor: Tomasz Gorazdowski, Michał Gąsiorowski
Data emisji: 14.08.2016
Godzina emisji: 09.05

mk