Czarny protest i reakcje na niego

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 15:45
Czarny protest i Biały protest. "Ściana furii" i "kontrofensywa życia".
Czarny poniedziałek w Warszawie - uczestnicy ogólnopolskiego protestu manifestują przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej
"Czarny poniedziałek" w Warszawie - uczestnicy ogólnopolskiego protestu manifestują przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. NowogrodzkiejFoto: PAP/Tomasz Gzell

W całej Polsce strajkują kobiety oburzone opracowywaną w Sejmie ustawą, która miałaby zakazać przeprowadzania aborcji. Środowiska popierające zaostrzenie przepisów odpowiadają m. in. inicjatywami modlitewnymi.

Dzisiejszy dzień w Polsce budzi też zainteresowanie za granicą. Wydarzenie skomentują o godz. 17:45 w "Pulsie Trójki": Jadwiga Wiśniewska z PiS i Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.

Zapraszam,

Damian Kwiek

Zobacz więcej na temat: aborcja Damian Kwiek

Czytaj także

"Czarny poniedziałek". Protesty i kontrmanifestacje w całej Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 13:55
"Czarny poniedziałek" jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży. Wobec akcji odbywają się też kontrmanifestacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wizja władzy głupiej i okrutnej przeraża wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 08:00
Czy spór o aborcję odbija się negatywnie na poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości? Według sondażu w "Rzeczpospolitej" poparcie dla tej partii spadło o 3 punkty procentowe, 5 punktów procentowych zyskała natomiast Nowoczesna.
rozwiń zwiń