X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fascynująca historia rodzinna z Dolnego Śląska

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 08:56
Łukasz Kazek fascynuje się historią. Szczególnie interesuje go przeszłość miejsca, z którego pochodzi, czyli Dolnego śląska.
Ruiny zakładów włókienniczych w Walimiu
Ruiny zakładów włókienniczych w Walimiu Foto: Pleple2000 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2061335

Urodził się tu i mieszkał w małej miejscowości - Walimiu. Szuka śladów byłych mieszkańców. Odnajduje zdjęcia, dokumenty, pamiątki i przekazuje je rodzinom niemieckim, kiedyś tam mieszkającym.

Skąd wzięła się ta pasja? Od dziadka, który jako młody chłopak trafił do  obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Po wojnie był jednym z pierwszych osadników na Dolnym Śląsku. Łukasz, już jako mały chłopiec, słuchał opowieści dziadka. Później je nagra i spisał, a po śmierci dziadka wydał książkę z jego wspomnieniami.

***

Zapraszamy do wysłuchania reportażu "Dziadek" , którego autorką jest Magda Skawińska. Nadamy go w środę (2.11) o godz. 18.15.

Zobacz więcej na temat: Dolny Śląsk Magda Skawińska