Wspominamy Leonarda Cohena. "Czuł polskie wsparcie"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2016 09:30
- Ta informacja przeszyła dziś rano powietrze jak błyskawica. Leonard Cohen pozostanie na pewno w pamięci słuchaczy Programu III. Był tutaj. Chodził po korytarzach przy Myśliwieckiej 3/5/7. (...) Czuł wsparcie z Polski - wspominał w przedpołudniowej audycji Piotr Baron.
Audio
  • Piotr Baron wspomina Leonarda Cohena (Audycja specjalna/Trójka)
  • Zmarł Leonard Cohen (Serwis informacyjny Trójki z g. 7.00)
Leonard Cohen podczas koncertu w Vigo w 2009 roku
Leonard Cohen podczas koncertu w Vigo w 2009 rokuFoto: Flickr/ dani dapena

O śmierci Loeonarda Cohena dowiedzieliśmy się nad ranem 11 listopada. Kanadyjski piosenkarz, poeta i pisarz zmarł w Kalifornii w wieku 82 lat. O śmierci Leonarda Cohena poinformowano na jego profilu na Facebooku.

"Pogrążeni w głębokim smutki zawiadamy, że odszedł legendarny poeta, autor piosenek i artysta - Leonard Cohen. Straciliśmy jednego z najbardziej szanowanych i płodnych wizjonerów" - czytamy we wpisie na stronie inernetowej.

Do najsłynniejszych utworów Cohena należą: "Hallelujah", "Chelsea Hotel", "Suzanne" czy "I'm Your Man". W październiku ukazała się jego ostatnia płyta zatytułowana "You Want It Darker".

IAR/fbi

Czytaj także

Leonard Cohen: "nie staram się na nowo wynaleźć koła"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 13:00
Kanadyjski artysta skończył właśnie 80 lat. Nagrał nową płytę i przyznał, że... ma już w połowie gotowy materiał na kolejny album.
rozwiń zwiń