Cel wyprawy

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 14:05
Bezprecedensowe przedsięwzięcie w polskiej kulturze, sztuce i świecie mediów. Pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki, a tam niezwykłe wydarzenia transmitowane na antenie Programu III Polskiego Radia.
Cel wyprawy
Foto: Bartosz Stróżyński

W lutym 2017 roku zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele trzech dziedzin polskiej kultury i sztuki (filmu, muzyki i fotografii), wyruszył jachtem żaglowym do Antarktyki. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzą się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Nadzwyczajne efekty tego zdarzenia będzie można usłyszeć na antenie Programu III Polskiego Radia podczas pierwszej w dziejach polskiej radiofonii relacji na żywo z Antarktyki.

– Cel wyprawy jest jeden choć podzielony na trzy części: opowiedzieć o Antarktyce oraz o tym, jak uczestnicy wyprawy ją odbierają poprzez trzy sztuki: film, muzykę i fotografię – mówi szef wyprawy Bartosz Stróżyński, który dodaje: – Jeśli chodzi o film dokumentalny, to przewidziane są zdjęcia filmowe pod wodą oraz z drona.

(źródło: 3sztuki.pl)